5. Marts 2024 /NR. 10 (1328)
Informācija
Izvērtētas apdrošināšanas jomas aktualitātes
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas ombuda institūts darbojas kopš 2004. gada, un no tā izveides šie pienākumi ir uzticēti zvērinātai advokātei Kristīnai Pētersonei
Foto: Kristiāna Bumbiere

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pagājušonedēļ publiskoja informāciju saistībā ar patērētāju iesniegumiem un sūdzībām, kas tiek saņemtas arvien biežāk un attiecas uz apdrošināšanas pakalpojumiem, no tiem izrietošajiem līgumiem un atteikumiem izmaksāt atlīdzību u.c. PTAC sagatavotajā pārskatā paustais sasaucas ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas ombuda atziņām un secinājumiem, kas izskanēja 20. februārī Biznesa augstskolā "Turība" seminārā par apdrošināšanas nozares izaicinājumiem 2024. gadā.

Jātiecas uz noteikumu skaidrību un vienkāršību

Pārskatā "Neskaidri, netaisnīgi līguma noteikumi apdrošināšanas jomā" ir analizētas no 2018. līdz 2022. gadam PTAC saņemtās patērētāju sūdzības un iesniegumi par apdrošināšanas pakalpojumiem. Lai gan lielākoties tās ir saistītas ar strīdiem par apdrošinātāju lēmumiem pilnībā vai daļā atteikt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu un šādu jautājumu izskatīšana nav PTAC kompetencē, tomēr, vērtējot atteikuma iemeslus un to pamatojumu, atsevišķos gadījumos PTAC ir konstatējis, ka apdrošināšanas līgumos ietvertie noteikumi varētu tikt vērtēti kā neskaidri vai netaisnīgi. Turklāt apdrošināšanas līgumu noteikumi jau tāpat parasti ir apjomīgi un formulēti specifiskā juridiskā valodā, kas pats par sevi ir izaicinājums vidusmēra patērētājam tos pilnībā izprast.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties