12. Marts 2024 /NR. 11 (1329)
Tiesību politika
Tieslietu padomes darba grupa: četri virzieni tiesu sistēmas efektivizēšanai
Dr. iur.
Dace Šulmane
Tieslietu padomes sekretariāta padomniece 

Tieslietu padomes sastāvā ir 15 locekļi, un tās darbs prioritāri ir orientēts uz aktuālo lēmumu pieņemšanu tiesu varas organizācijas un tiesu sistēmas pārvaldības jomā. Neviens no Tieslietu padomes locekļiem atšķirībā no citām valstīm nav deleģēts darbam uz pilnu slodzi, un tas būtiski ietekmē Tieslietu padomes darba organizatoriskos principus un laika resursus, ko iespējams atvēlēt padziļinātām diskusijām un analīzei.

Lai savā ziņā Tieslietu padomes darba mehānismus tuvinātu Eiropas standartiem un balansētu lietderīgāko cilvēkresursu ieguldījumu, pirms vairākiem gadiem Tieslietu padomē kā papildu darbības mehānisms tika izveidots darba grupu formāts. Ņemot vērā Tieslietu padomes lomu tiesu sistēmas efektivitātes stiprināšanā un tiesu darba organizācijas pilnveidošanā, 2021. gada 14. jūnijā Tieslietu padome izveidoja darba grupu Tiesu efektivitātes stiprināšanai (turpmāk – Darba grupa), kuras pirmais darba posms noslēdzās 2023. gada nogalē. Kāda ir bijusi Darba grupas loma tiesu sistēmai būtisku jautājumu un reformu tālākā virzībā – par to šajā apskatā.1

 

1. Darba grupas rīcības plāns – četri prioritārie virzieni

Tieslietu padomes jaunizveidotajai darba grupai2 tika uzdots izstrādāt rīcības plānu Tieslietu padomes darbības stratēģijas 2021.–2025. gadam 3. rīcības virzienā "Efektīva un kvalitatīva tiesu vara" minēto uzdevumu īstenošanai, rekomendējot prioritātes. Rīcības plāna izstrāde norisinājās aptuveni četrus mēnešus. 2021. gada 22. oktobra sēdē Tieslietu padome uzklausīja un pieņēma zināšanai darba grupas Tiesu efektivitātes stiprināšanai izstrādāto rīcības plānu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties