9. Aprīlis 2024 /NR. 15 (1333)
Informācija
Advokāti aicina visus juristus apvienoties Ukrainas atbalstam

Advokātu kopsapulcē 22. martā tika paziņots, ka, kolēģijai sadarbojoties ar labdarības organizāciju "Ziedot.lv", ir izveidota īpaša programma "Par Ukrainas uzvaru!", kur portālā ziedot.lv būs iespējams ziedot naudu ar mērķi "sniegt palīdzību Ukrainas karavīriem tieši līdz frontes līnijai". Advokatūra aicina savus biedrus, kā arī visus tieslietu nozares kolēģus – tiesnešus, notārus, tiesu izpildītājus un citus darbiniekus – ziedot šajā kontā naudu, lai kopīgiem spēkiem sniegtu kārtējo atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju.

Ienaidnieka uzbrukuma gadījumā tieši sabiedrības griba sargāt savu valsti ir izšķiroša. Jau trešo gadu pēc kārtas to pierāda Ukraina, ar minimāliem resursiem atvairot pārspēku – Krievijas iebrukumu. Jebkuras neskaidrības situācijā ir svarīgi publiski iestāties par patiesību, stingri demonstrēt pārliecību par Latvijas valsti, par Satversmē nostiprinātajām vērtībām, kā arī atspēkot jebkurus ienaidnieka centienus sēt šaubas un nedrošību Latvijas sabiedrībā – ar šādu vēstījumu Latvijas zvērinātu advokātu kopsapulci 22. martā uzrunāja pulkvedis Māris Tūtins, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta priekšnieks.

Vēršoties pie advokātiem, viņš pateicās visiem juristiem, kas ir dažādos veidos – ar ziedojumiem, sabiedrisko darbu, ziedojumu vešanu uz Ukrainu, bezmaksas juridisko palīdzību un citādi – atbalstījuši Ukrainu, kā arī stiprinājuši Latvijas sabiedrības noturību pret Krievijas dezinformāciju. "Juristi prot strādāt ar vārdu, prot to izmantot sabiedrības noskaņošanai," uzsvēra M. Tūtins un aicināja šo darbu turpināt, norādot, ka skaidri un nepārprotami pausta valstiska pozīcija ir ļoti būtisks ieguldījums Latvijas sabiedrības saliedēšanā un valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Īpašu pateicību par līdzšinējo ieguldījumu pulkvedis izteica zvērinātiem advokātiem Egonam Rusanovam un Laurim Klagišam.

Organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, uzrunājot advokātu kopsapulci, pateicās par daudzajiem ziedojumiem, kas Ukrainas atbalstam no advokatūras līdz šim jau saņemti. Viņa atgādināja, ka kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī tikai ar ziedot.lv starpniecību vien Latvijas sabiedrība ir savākusi palīdzību vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā. Svarīgi, ka organizācija rūpīgi seko ziedoto līdzekļu izlietojumam, lai Latvijas cilvēku ziedotā nauda sasniegtu projektos norādītos mērķus.

Ziedot.lv portālā regulāri parādās dažādas Ukrainas atbalsta iespējas: arī šobrīd līdztekus advokātu iniciatīvai "Par Ukrainas uzvaru!" portālā atrodamas vairākas citas ziedojumu programmas: palīdzība ukraiņiem ar kāju amputācijām; palīdzība ukraiņu mācībspēkiem un studentiem, kas nonākuši Latvijā; ziedojumi datoru iegādei Čerņihivas skolēniem; palīdzība Hersonai; palīdzība ukraiņu karavīriem; ziedojumi ūdens tīkla atjaunošanai; ziedojumi dronu iegādei.

Karš turpinās, un Ukrainai aizvien ir kritiski nepieciešams atbalsts, jo Krievija ik dienu cenšas to iznīcināt, – atgādināja R. Dimanta. Tieši 22. martā, kad notika advokātu kopsapulce, pasaule uzzināja par kārtējo Krievijas kara noziegumu – uzbrukumu Ukrainas civilajai infrastruktūrai, bez elektroapgādes atstājot vairāk nekā miljonu ukraiņu.

Advokātu kopsapulces laikā tika apstiprināts kolēģijas budžets 2024. gadam, kurā bija iekļauts arī kopīgs organizācijas ziedojums Ukrainas atbalstam. Zināms arī, ka advokatūras locekļi gatavojas paši nogādāt par saziedoto naudu iegādāto palīdzību līdz frontes līnijai un aicina pievienoties citus.

Advokātu iniciētās palīdzības vākšanas kampaņas pieteikumā portālā ziedot.lv norādīts: "Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamas automašīnas, droni, nakts redzamības kameras, aptieciņas, akumulatori, ģeneratori un citas lietas, kas palīdz kaujas laukā. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādātas nepieciešamās lietas un nogādātas tieši līdz pat kara darbības zonai. Latvijas zvērinātu advokātu saime aicina savus biedrus, advokātu biroja darbiniekus un klientus, kā arī visus tiesu varai piederīgo profesiju kolēģus – tiesnešus, prokurorus, tiesu izpildītājus, notārus turpināt ar saviem ziedojumiem un darbiem palīdzēt Ukrainai uzvarēt! Karš Ukrainā turpinās jau trešo gadu, tādēļ Latvijas advokātu kolēģija aicina vēl vairāk aktivizēt praktiskas palīdzības sniegšanu. Kopā līdz uzvarai!"

"Jurista Vārds" pievienojas advokatūras aicinājumam ziedot līdzekļus Ukrainas atbalstam cīņā pret iebrucēju, tādēļ popularizēs šo iniciatīvu gan žurnālā, gan "Jurista Vārda" sociālo tīklu kontos, kā arī pēc iespējas informēs par ziedošanas akcijas norisi. Par līdzekļu vākšanas akciju ar "Jurista Vārda" līdzdalību tapušās video uzrunās informēs "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš pats nesen atgriezies no brauciena uz piefrontes zonu.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. Advokāti aicina visus juristus apvienoties Ukrainas atbalstam. Jurista Vārds, 09.04.2024., Nr. 15 (1333), 5.lpp.
VISI RAKSTI 9. Aprīlis 2024 /NR. 15 (1333)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties