Par mazzināmajām trasta attiecībām
Mag.iur. Viktors Tihonovs — "Latvijas Vēstnesim"
Turpinājums. Sākums "LV" 30.01.2001 Nr. 16, 6.02.2001, Nr.20
Civiltiesībās, kas radušās no romiešu tiesībām, īpašumtiesības ir abstrakts jēdziens absolūtos terminos: tā ir aksioma, ka īpašumtiesībām uz īpašumu īpašniekam ir nepieciešams visas īpašumtiesībām kā rīcība (turējums), pārzināšana (valdījums) un patika. Divas vai vairākas personas nevar būt kādas vērtības īpašnieki, izņemot kā līdzīpašnieki, kad katrs īpašnieks ir absolūts savas nedalītās daļas īpašnieks veselumā, t.i., ir nomnieks kopīgajā, un nav kopīgais nomnieks, skatoties no paražu tiesību juristu viedokļa. Piemēram, Civillikuma 927.pants nosaka, ka īpašums ir tiesība valdīt un lietot lietu, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību. Īpašums dod varas tiesību pār lietu (CL 1360).
Personām, kas nav lietas īpašnieki, var būt vai nu virsīpašnieka tiesības pār īpašnieku lietu, vai nu personiskas tiesības vienīgi pret īpašniekiem pašiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.