Par privatizāciju pagātnē, tagadnē, nākotnē
Ekonomisko reformu īstenošana Latvijā ir saistīta ar īpašuma tiesību sakārtošanu, lai sasniegtu tirgus ekonomikai raksturīgu īpašuma struktūru, kurā noteicošā loma būs privātīpašumam uz ražošanas resursiem.
Īpašuma tiesību sakārtošana, kura tika uzsākta 1991. gada 20. martā, kad Augstākā padome pieņēma lēmumu "Par valsts īpašumu un tā konversijas pamatprincipiem", sevī ietver valsts uzņēmumu nodošanu pašvaldību īpašumā, valsts un pašvaldību īpašuma denacionalizāciju, valsts un pašvaldību īpašuma privatizāciju. Šie pamatprincipi konsekventi tiek ievēroti, izstrādājot privatizācijas procesa attiecīgos likumus un normatīvos aktus.
1994. gada 12. septembra valdības deklarācija paredz aktivizēt privatizācijas procesus visā tautsaimniecībā, lai pēc iespējas ātrāk radītu labvēlīgu vidi privātā kapitāla darbībai, veicinātu investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecības attīstībai, kā arī lai sašaurinātu valsts un pašvaldību uzņēmējdarbību. Saskaņā ar deklarāciju tiek realizēta centralizēta, vienkāršota, uz tirgus principiem balstīta visaptveroša privatizācija, nodrošinot kontrolētu, atklātu valsts īpašuma objektu (uzņēmumu) privatizācijas norisi, pakāpeniski iesaistot privatizācijas sertifikātu īpašniekus.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.