Par dzīvojamo māju privatizāciju valstī
INDULIS KRAUZE, Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas atbildīgais sekretārs, — "Latvijas Vēstnesim"
Dzīvojamo māju privatizācija Latvijā notiek saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”, Ministru kabineta 1995. gada 14. novembra noteikumiem nr. 342 “Dzīvojamās mājas privatizācijai nepieciešamo dokumentu sagatavošanas noteikumi”, kuri detalizētāk reglamentē dzīvojamo māju privatizācijas procesu, kā arī citiem Ministru kabineta noteikumiem. Dzīvojamo māju privatizēšana notiks pagastu un pilsētu dzīvojamo māju privatizācijas komisiju uzraudzībā, kuras jāizveido 564 pagastos un pilsētās. Savukārt visa dzīvojamo māju privatizācijas procesa vadīšanai un koordinēšanai Ministru kabinets ir izveidojis Centrālo dzīvojamo māju privatizācijas komisiju deviņu cilvēku sastāvā. Tai kā valsts civiliestādei ir arī savs izpildaparāts, un tā atrodas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā.
Likums “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” attiecināms tikai un vienīgi uz dzīvojamo māju privatizāciju, tātad šī likuma normas nevar tikt piemērotas, lai privatizētu kādas citas ēkas. Dzīvojamās mājas statuss ir fiksēts inventarizācijas lietā, un šeit nevar būt citu kritēriju, lai noteiktu, vai māja ir dzīvojamā vai nav. Saskaņā ar likumu pašvaldībām dzīvojamo māju privatizācijas process jāiesāk ar dzīvojamo māju privatizācijas komisiju izveidošanu, ievērojot visus nosacījumus, kas iekļauti likumā un Ministru kabineta apstiprinātajā Pilsētu un pagastu dzīvojamo māju privatizācijas komisiju tipveida nolikumā (komisija veidojama piecu locekļu sastāvā, paredzot starp tiem vietu Valsts zemes dienesta un Valsts īpašuma fonda pilnvarotajiem pārstāvjiem, ieceļams arī komisijas priekšsēdētājs).
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.