Par kompensācijas piedziņu, konstatējot dzimuma diskriminācijas faktu darba tiesībās
Augstākās tiesas Senāta spriedums
Lieta Nr. SKC- 297
Rīgā 2002. gada 8. maijā
Tiesas spriedumu, ar kuru konstatēta diskriminācija,
var atzīt par pietiekamu kompensāciju
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: sēdes priekšsēdētājs senators M.Dudelis, senatori R.Krauze, I.Šepteris 2002. gada 8. maijā Rīgā atklātā sēdē izskatīja civillietu sakarā ar prasītājas Ingas Muhinas kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2002. gada 18. februāra spriedumu Ingas Muhinas prasībā pret Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes Centrālcietumu par kompensācijas piedziņu Ls 600 apmērā par goda un cieņas aizskārumu.
Noklausījies senatora R.Krauzes ziņojumu, prasītājas Ingas Muhinas pārstāves L.Fjodorovas paskaidrojumu, ka kasācijas sūdzība apmierināma, un atbildētāja pārstāvja V.Brunera paskaidrojumu, ka kasācijas sūdzība noraidāma, Senāts
k o n s t a t ē j a:
Izdevumā “Latvijas Reklāma” 2000. gada 29. jūlijā tika ievietots sludinājums par darba piedāvājumu uzraugiem dienestam Centrālcietumā, prasībās norādot, ka jābūt Latvijas Republikas pilsonim, vīrietim līdz 35 gadu vecumam ar vidējo izglītību.
Latvijas Republikas Ieslodzījuma vietu pārvaldes Centrālcietuma priekšnieks ar 2000. gada 3. augusta rakstu paziņoja Ingai Muhinai, ka viņai tiek atteikts pieņemt darbā par uzraudzi, jo Centrālcietuma administrācija iebilst pieņemt dienestā sievietes.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.