Kad starp tiesību sargātājiem trūkst koordinācijas un analīzes
Rita Aksenoka, Valsts prezidenta kancelejas Apžēlošanas dienesta vadītāja, – “Jurista Vārdam”
Foto: Aigars Jansons, A.F.I. |
– Var teikt, ka “Jurista Vārdam” iedibinājusies tradīcija regulāri ar jums runāt par Valsts prezidentei iesūtītajām vēstulēm, īpaši kas attiecas uz tiesībsargājošajām iestādēm, izteiktajām sūdzībām vai ierosinājumiem. Kā šoreiz var raksturot pirmajā pusgadā ienākošo vēstuļu saturu, par ko tās liecina, kādas pārdomas izraisa?
– Kopumā pirmajā pusgadā Valsts prezidenta kancelejā saņemtas 4288 vēstules. Tās nav tikai sūdzības, bet arī dažādi lūgumi, iesniegumi, priekšlikumi un citāda satura vēstules. Saskaņā ar pienākumu sadali Valsts prezidenta kancelejā Apžēlošanas dienesta darbinieku kompetencē izskatīšanai galvenokārt tiek nodotas vēstules, kurās izteiktās sūdzības un lūgumi attiecas uz tiesībsargājošo institūciju darbu, kā arī tiesas piespriesto kriminālsodu izciešanas jautājumiem. 2004. gada sešos mēnešos mūsu dienests izskatījis 120 vēstules. Salīdzinājumam – pērn visā gadā to bija 255, bet 2002.gadā – 567. Tātad pēdējos gados iesniegumu skaits sarucis.
– Kā jūs to izskaidrotu? Vai mūsu policija, prokuratūra, tiesas un citas iestādes būtu sākušas labāk strādāt?
– Apžēlošanas dienestam mazāk vēstuļu ir tāpēc, ka daļa tiek nodotas izskatīšanai padomniekiem valsts drošības, likumdošanas un citos jautājumos.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.