- Sākšu ar jautājumu pieļāvuma formā - ja Eiropas konstitūcijas projekts tomēr stātos spēkā, kaut arī šobrīd tas vairs nešķiet īpaši reāli, vai tas atrisinātu kādas līdz šim pastāvējušas juridiskas problēmas Eiropas Savienības (ES) ietvaros? - Manuprāt, svarīgākie juridiskie jaunievedumi, ko piedāvāja projekts, bija cilvēktiesību jomā. Šobrīd ES institūcijas izdod tiesību aktus, kas var ierobežot indivīdu tiesības, taču nav institūcijas, kura būtu tiesīga izvērtēt šo aktu likumību kopumā, kā arī šo aktu iespaidu uz cilvēktiesībām. Piemēram, šobrīd tiek attīstīta sadarbība starp ES dalībvalstīm krimināltiesību jomā, ieviests ES vienotais apcietināšanas orderis, kas tiešā veidā skar indivīda tiesības, bet nav neatkarīgu institūciju, kas izvērtētu šī institūta atbilstību ES dibināšanas aktiem un cilvēktiesībām.
LL.M. Ričards Krovs (Richard Crowe), Eiropas Tiesību akadēmijas Eiropas publisko tiesību nodaļas vadītājs, intervijā “Jurista Vārdam”
Foto: no ERA arhīva |
– Sākšu ar jautājumu pieļāvuma formā – ja Eiropas konstitūcijas projekts tomēr stātos spēkā, kaut arī šobrīd tas vairs nešķiet īpaši reāli, vai tas atrisinātu kādas līdz šim pastāvējušas juridiskas problēmas Eiropas Savienības (ES) ietvaros?
– Manuprāt, svarīgākie juridiskie jaunievedumi, ko piedāvāja projekts, bija
cilvēktiesību jomā.
Šobrīd ES institūcijas izdod tiesību aktus, kas var ierobežot indivīdu tiesības,
taču nav institūcijas, kura būtu tiesīga izvērtēt šo aktu likumību kopumā, kā
arī šo aktu iespaidu uz cilvēktiesībām.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.