26. Jūlijs 2005 /NR. 27 (382)
Skaidrojumi. Viedokļi
Teritorijas plānošanas procesa starplēmumu pārsūdzēšana
9

Teritorijas plānošanas procesa starplēmumu pārsūdzēšana

Mg.iur. Sandijs Statkus, Satversmes tiesas tiesneses palīgs
STATKU.JPG (6712 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Ir pagājis tikai nedaudz vairāk kā gads, kopš spēkā stājies Administratīvā procesa likums1 (turpmāk – APL) un savu darbību uzsākušas administratīvās tiesas. Tomēr jau tagad var apgalvot, ka šie demokrātiskas un tiesiskas valsts neiztrūkstošie elementi ir attaisnojuši uz tiem sākotnēji liktās cerības. Administratīvās tiesas spēja pierādīt, ka to spēkos ir risināt komplicētus administratīvo tiesību un administratīvā procesa problēmjautājumus. Patiesi, tām savā ikdienā nākas saskarties ar lietām, kas izriet no visdažādākajām administratīvo tiesību apakšnozarēm, piemēram, nodokļu, konkurences, imigrācijas, būvniecības vai teritorijas plānošanas tiesībām. Nenoliedzami, ka katram nolēmumam, ko pieņem administratīvās tiesas, piemīt zināma ietekme uz tiesību sistēmu. Tomēr, ņemot vērā darba autora īpašo interesi par būvniecības un teritorijas plānošanas tiesību problēmām, šajā nelielajā publikācijā analizēts tiks viens Administratīvās apgabaltiesas lēmums2, kas saistīts ar teritorijas plānošanu.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Edgars
1. Augusts 2005 / 20:29
0
ATBILDĒT
ka gan citadi nosaukt tiesibu aktus (ricibu), ko iestade izdod, veicot planosanas procesu, ar kuriem parkapj personu tiesibas (ar plasu ietekmi), piemeram, parkapjot n.a. noteikto procesu... tiesas spriesana, likumdosana vai pat politisks lemums :)? protams, valsts parv.darbiba. Turklat pev visiem gaisajiem principiem, ieint. sabiedribas tiesibas ir prasit tai noteikto tiesibu ieverosanu pec iespejas atri, efektivi utt.Salidzinajumam, protams, nevajag aizdomaties ari tik talu, ka lemums par administrativas lietas ierosinasanu adm.tiesaa ir parsudzams, iesniedzot blakeni.navmiera
1. Augusts 2005 / 12:02
0
ATBILDĒT
Viens no nekorektas diskusijas paņēmieniem ir pasludināt, ka otrs ir nekompetents/demagogs/pārāk sarežģīti izsakās utt.

Kāpēc argumentus par to, kāpēc normatīvā akta starpstadiju lēmumu un rīcības nebūtu pārbaudāmi administratīvajā tiesā, jāuzskata par demagoģiju, pretī liekot kā aksiomu (!) apgalvojumu, ka tas ir administratīvais process?

Edgars
29. Jūlijs 2005 / 21:26
0
ATBILDĒT
mazliet demagogija moka sos komentarus.

pirmkart, likuma pienemsana 2. vai 3.las. nav parvaldes darbiba, tatad nav paklauta adm.procesam.

otrkart, ja pasvaldiba, veicot planosanas procesu, ta gaita kaut kur kludas, aizskarot personas tiesibas, tad to var parsudzet tiesa. Piemeram, neriko apspriesanu vai riko to mazaku terminju neka attiecigajos MK noteikumos paredzets.

treskart, to, ka pasvaldiba, planojot kaut ko, lidz saisto not. pienemsnaai izdod a.aktus un fakt.ricibu planosanas procesa laika, saubu nav. Kapec tad vinus nelaut apstridet? kads pamatojums? tads, ka varesu strideties par gala aktu, kad to pienems? Neredzu, ka tas butu pamats tiesibu versties tiesa ierobezosanai. Labak atrak un savlaicigak, noverst mazu defektu, nevis pec tam viena sikuma delj panakt visa planojuma atcelsanu. Tatad ekomomiska. Process neievilksies, jo, ja bezdarbiba ir 1.stadija, tad kamer iziet visas parejas stdaijas, tad vel process ST gada garumaa... nu nav nekas labaks. Turklat ST pamatosanas pienakums personai ir loti liels. tikai 3 procenti sudzibu ierosina.

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties