26. Jūlijs 2005 /NR. 27 (382)
Skaidrojumi. Viedokļi
Teritorijas plānošanas procesa starplēmumu pārsūdzēšana
9

Teritorijas plānošanas procesa starplēmumu pārsūdzēšana Mg.iur. Sandijs Statkus, Satversmes tiesas tiesneses palīgs Foto: no personiskā arhīva Ir pagājis tikai nedaudz vairāk kā gads, kopš spēkā stājies Administratīvā procesa likums1 (turpmāk – APL) un savu darbību uzsākušas administratīvās tiesas. Tomēr jau tagad var apgalvot, ka šie demokrātiskas un tiesiskas valsts neiztrūkstošie elementi ir attaisnojuši uz ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Edgars
1. Augusts 2005 / 20:29
0
ATBILDĒT
ka gan citadi nosaukt tiesibu aktus (ricibu), ko iestade izdod, veicot planosanas procesu, ar kuriem parkapj personu tiesibas (ar plasu ietekmi), piemeram, parkapjot n.a. noteikto procesu... tiesas spriesana, likumdosana vai pat politisks lemums :)? protams, valsts parv.darbiba. Turklat pev visiem gaisajiem principiem, ieint. sabiedribas tiesibas ir prasit tai noteikto tiesibu ieverosanu pec iespejas atri, efektivi utt.Salidzinajumam, protams, nevajag aizdomaties ari tik talu, ka lemums par administrativas lietas ierosinasanu adm.tiesaa ir parsudzams, iesniedzot blakeni.navmiera
1. Augusts 2005 / 12:02
0
ATBILDĒT
Viens no nekorektas diskusijas paņēmieniem ir pasludināt, ka otrs ir nekompetents/demagogs/pārāk sarežģīti izsakās utt.

Kāpēc argumentus par to, kāpēc normatīvā akta starpstadiju lēmumu un rīcības nebūtu pārbaudāmi administratīvajā tiesā, jāuzskata par demagoģiju, pretī liekot kā aksiomu (!) apgalvojumu, ka tas ir administratīvais process?

Edgars
29. Jūlijs 2005 / 21:26
0
ATBILDĒT
mazliet demagogija moka sos komentarus.

pirmkart, likuma pienemsana 2. vai 3.las. nav parvaldes darbiba, tatad nav paklauta adm.procesam.

otrkart, ja pasvaldiba, veicot planosanas procesu, ta gaita kaut kur kludas, aizskarot personas tiesibas, tad to var parsudzet tiesa. Piemeram, neriko apspriesanu vai riko to mazaku terminju neka attiecigajos MK noteikumos paredzets.

treskart, to, ka pasvaldiba, planojot kaut ko, lidz saisto not. pienemsnaai izdod a.aktus un fakt.ricibu planosanas procesa laika, saubu nav. Kapec tad vinus nelaut apstridet? kads pamatojums? tads, ka varesu strideties par gala aktu, kad to pienems? Neredzu, ka tas butu pamats tiesibu versties tiesa ierobezosanai. Labak atrak un savlaicigak, noverst mazu defektu, nevis pec tam viena sikuma delj panakt visa planojuma atcelsanu. Tatad ekomomiska. Process neievilksies, jo, ja bezdarbiba ir 1.stadija, tad kamer iziet visas parejas stdaijas, tad vel process ST gada garumaa... nu nav nekas labaks. Turklat ST pamatosanas pienakums personai ir loti liels. tikai 3 procenti sudzibu ierosina.

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties