18. Oktobris 2005 /NR. 39 (394)
Eiropas telpā
Ikviens spriedums veido vispārsaistošu tiesu praksi
2

EKT, izskatot lietas, veido vispārsaistošu tiesu praksi, kurā sniegtās Eiropas Kopienas tiesību aktu interpretācijas piemēro dalībvalstu tiesas un valsts pārvaldes iestādes, kā arī tās ir saistošas citām Kopienas iestādēm.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nu lūk
21. Oktobris 2005 / 11:48
0
ATBILDĒT
Te nu tad arī nonākam pie dilemmas. Vai nu Latvija (ES sastāvā) ir tiesiska valsts, vai nav. Ja ir - vai nu tā rīkojas (tajā tiesas rīkojas) kosekventi, vai nē. Ar to konsekvenci domāju - es kā "nejuriste" tik daudz esmu iemācījusies, ka ir vismaz divu veudu jurisdiskās sistēmas - vienās balstās uz precedentiem, citās (un tostarp Latvijā) - tieši uz LIKUMIEM. Tātad - atļauts ir viss, kas nav aizliegts ar likumu. Viss, ko aizliedz, jāaizliedz ar likumu (nu labi, likumpamatotiem aktiem utt.). Tātad "notiesāt" var par konkrētas, likumā vai līdzvērtīgā aktā ietvertas normas pārkāpumu. Ja te piemaisa klāt visu laiku visās ES valstīs notikušu tiesas procesu spriedumus ka analogijas, kas obligāti jāņem vērā - nu tad.... Vienvardsakot - nivelējot uz sadzīves līmeni, neviens Latvijas (ka arī citas valsts) pilsonis vai juridiskā persona nevar būt droša, ka, nepārkāpjot savas valsts LIKUMOS nostiprinātās normas, viņs tik un tā pēkšņi neizrādīsies pārkāpis kaut kādu citu noteikumu, ko radījis precedents, sak, vakar vai pagājšmēnes kādā nepazīstama cilvēka lietā pilnīgi svešā valstī tiesa nolēma kaut ko, un kas līdzīgs tam spriedumam var tātad tikts piemērots arī mūsu cilvēka gadījumā.

Vai tā?

Jā vai nē? ATbildei jābūt viennozīmīgai - vai mūsu valstī reglamentē tikai rakstītie likumi un normas, vai arī pasludinātie spriedumi lietās, kas nav saistītas ar mūsu cilvēkiem, mūsu iestādēm un, protams, mūsu juridisko
ce
19. Oktobris 2005 / 07:37
0
ATBILDĒT
Vai taisnība ir tām baumām, ka Tiesa ikdienā strādā franču valodā un to dalībvalstu tiesneši kas valodu nezin tiesnešu apspriedes laikā vinkārši sēž ar gudrām sejām?:)))
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties