18. Oktobris 2005 /NR. 39 (394)
Eiropas telpā
Ikviens spriedums veido vispārsaistošu tiesu praksi
2

EKT, izskatot lietas, veido vispārsaistošu tiesu praksi, kurā sniegtās Eiropas Kopienas tiesību aktu interpretācijas piemēro dalībvalstu tiesas un valsts pārvaldes iestādes, kā arī tās ir saistošas citām Kopienas iestādēm.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nu lūk
21. Oktobris 2005 / 11:48
0
ATBILDĒT
Te nu tad arī nonākam pie dilemmas. Vai nu Latvija (ES sastāvā) ir tiesiska valsts, vai nav. Ja ir - vai nu tā rīkojas (tajā tiesas rīkojas) kosekventi, vai nē. Ar to konsekvenci domāju - es kā "nejuriste" tik daudz esmu iemācījusies, ka ir vismaz divu veudu jurisdiskās sistēmas - vienās balstās uz precedentiem, citās (un tostarp Latvijā) - tieši uz LIKUMIEM. Tātad - atļauts ir viss, kas nav aizliegts ar likumu. Viss, ko aizliedz, jāaizliedz ar likumu (nu labi, likumpamatotiem aktiem utt.). Tātad "notiesāt" var par konkrētas, likumā vai līdzvērtīgā aktā ietvertas normas pārkāpumu. Ja te piemaisa klāt visu laiku visās ES valstīs notikušu tiesas procesu spriedumus ka analogijas, kas obligāti jāņem vērā - nu tad.... Vienvardsakot - nivelējot uz sadzīves līmeni, neviens Latvijas (ka arī citas valsts) pilsonis vai juridiskā persona nevar būt droša, ka, nepārkāpjot savas valsts LIKUMOS nostiprinātās normas, viņs tik un tā pēkšņi neizrādīsies pārkāpis kaut kādu citu noteikumu, ko radījis precedents, sak, vakar vai pagājšmēnes kādā nepazīstama cilvēka lietā pilnīgi svešā valstī tiesa nolēma kaut ko, un kas līdzīgs tam spriedumam var tātad tikts piemērots arī mūsu cilvēka gadījumā.

Vai tā?

Jā vai nē? ATbildei jābūt viennozīmīgai - vai mūsu valstī reglamentē tikai rakstītie likumi un normas, vai arī pasludinātie spriedumi lietās, kas nav saistītas ar mūsu cilvēkiem, mūsu iestādēm un, protams, mūsu juridisko
ce
19. Oktobris 2005 / 07:37
0
ATBILDĒT
Vai taisnība ir tām baumām, ka Tiesa ikdienā strādā franču valodā un to dalībvalstu tiesneši kas valodu nezin tiesnešu apspriedes laikā vinkārši sēž ar gudrām sejām?:)))
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties