Sens romiešu teiciens vēsta: "Kur patiesība to acīm redzami prasa, vajag palīdzēt." Vēlāk šis teiciens ticis arī pārfrāzēts, piemēram: "Mērķis attaisno līdzekļus", "Ar labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli" utt., tādējādi ar labiem un sabiedrībai nepieciešamiem mērķiem attaisnojot pēc būtības prettiesisku rīcību.
Foto: no personiskā arhīva |
Sens romiešu teiciens vēsta: “Kur patiesība to acīm redzami prasa, vajag palīdzēt.” Vēlāk šis teiciens ticis arī pārfrāzēts, piemēram: “Mērķis attaisno līdzekļus”, “Ar labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli” utt., tādējādi ar labiem un sabiedrībai nepieciešamiem mērķiem attaisnojot pēc būtības prettiesisku rīcību.
Šajā rakstā mēģināšu sniegt nelielu analīzi par to, vai Latvijas normatīvajos aktos ir atļauta un pieļaujama tiesību aizsardzības iestāžu provokācija attiecībā pret personām, kuras nonākušas to redzeslokā kā iespējamās latento noziedzīgo nodarījumu izdarītājas. Šo jautājumu, pēc manām domām, visvieglāk ir mēģināt iztirzāt, par piemēru ņemot koruptīvus noziedzīgus nodarījumus. Šāda pieeja būtu arī pietiekami aktuāla, jo pēdējos gados, pateicoties dažādu sabiedrisku organizāciju aktivitātēm un pastiprinātai plašsaziņas līdzekļu uzmanībai, šī tēma ir kļuvusi par vienu no aktuālākajām valstī.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.