27. Jūnijs 2006 /NR. 25 (428)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kā nostiprināt tiesu iekārtu
6

Šā raksta mērķis ir pamatīgāk analizēt tiesiska rakstura problēmas un piedāvāt tādus risinājumus, lai nodrošinātu neatkarīgu tiesas sistēmu un stiprinātu tiesas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
palīgs
7. Jūlijs 2006 / 17:50
0
ATBILDĒT
Labs raksts. Demokrātija arī citās valstsīs tiek apdraudēta. Ja tieslietu ministrs būtu ar "aknām", varbūt nevajadzētu mums knapināties. Vai atrisinās problēmu Tieslietu padome? Laiks rādīs? Nepieciešama rūpīga analīze. Pilnīgs sviests ar Tiesu admnistrāciju. Tāpēc jau tiesās, kur ir savi admnistratori, daudz maz sakartotas lietas...

Vispār - vajadzētu šeit turpinājumu - kas tiks īstenots un kādā termiņa?
jurists
3. Jūlijs 2006 / 17:04
0
ATBILDĒT
Diemzel, autors balstas uz premisu, ka jo lielaka tiesu varas finansiala un administrativa autonomija, jo labak. Ta tas nav.Par tiesu darba ORGANIZESANU jabut atbildigai valdibai, lai veletajs var ietekmet to, KAA tiesas strada.Turpretim no ta pilnigi janoskir jautajums par tiesnesa neatkaribu TIESAS SPRIESHANAA, kam, protams, jabut nodrosinatai.Musu korporatiivi-koruptivaa videe tiesas ADMINISTRATIVAA un FINANSIALAA autonomija tikai veicinatu veidot pashapmierinatas "varas salinjas" uz iedzivotaju reekjina, kuras politiski stavetu arpus DEMOKRAATISKAS KONTROLES, kuru, ka zinams, isteno valdiba.Atsauksanas uz Rietumu pieredzi ir nevietaa, ja neieveero to, ka tur ir 200 gadu senas un LJOTI EFEKTIIVAS juristu un tiesnesu ETIKAS tradiicijas, kas lielaa meeraa nepielauj atkrishanu korporatiivi-koruptiivaa domaashana. Varbuut pec 50 gadiem un vairaakaam tiesneshu paaudzem Latvija arii buus tik taalu. Patlaban un tuvakaa laikaa tiesas tomer ir japaklauj DEMOKRATISKAI KONTROLEI attieciba uz to darba organizaciju, disciplinu, finanseem u.tml. (bet protams, NEVIS attieciba uz tiesas sprieshanu).Tadel arii Tieslietu padomes izveidoshanaa saskatu biistamu tendenci, kuras rezultats tikai stiprinaas koroprativi-koruptivas saites juristu (tiesnesu) grupaa. Domaaju, ka te vispirms butu jaanjem vera IEDZIVOTAJU intereses, nevis pashu tiesu "intereses" (kuras ka tadas nemaz nedrikstetu pastavet).
Darbinieks
1. Jūlijs 2006 / 19:23
0
ATBILDĒT
Ir ko padomat. Daudz risinājumu un konstruktīva kritika.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties