27. Jūnijs 2006 /NR. 25 (428)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kapitālsabiedrības un valdes locekļa darba tiesiskās attiecības
4

Lai gan kopš Komerclikuma un Darba likuma pieņemšanas un spēkā stāšanās pagājis daudz laika, vēl joprojām pastāv strīds par to, kā pareizi jānoformē darba tiesiskās attiecības ar valdes locekli - vai pietiek ar dalībnieku sapulces vai padomes lēmumu vai jābūt darba līgumam, kas regulē darba tiesiskās attiecības Latvijā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Marko
5. Jūlijs 2006 / 10:45
0
ATBILDĒT
Savukārt, man šķiet, ka no raksta konteksta acīm redzami krīta ārā sadaļa par valdes pārstāvības tiesībām. Kāds sakars kapitālsabiedības izpildinstitūcijas pārstāvības tiesībām ar rakstā apskatīto tēmu?!

Bez tam vēlos papildināt un pievienoties iepriekšējiem oratoriem, tā kā ideālā risinājuma šaj situācijai nav, tad optimālākais risinājums abām pusēm - kapitālsabiedrībai un valdes loceklim - ir darba līgums, bez tam arī VID's būs apmierināts =))
AB
28. Jūnijs 2006 / 16:03
0
ATBILDĒT
Problēmas šajā sakarā praksē tomēr rodas, tomēr raksts nedod nekādu risinājumu, jo tajā ir ļoti daudz neprecizitāšu!Dažas no tām te komentāros jau minētas. Tomēr visbriesmīgākais man likās autores secinājums: "No iepriekšminētā izriet, ka gadījumos, kad valdes loceklis vai valdes priekšsēdētājs pats noteic sev algu, slēdzot pats ar sevi darba līgumu, valdes priekšsēdētājs rīkojas prettiesiski." Nē, tā nav! Un valdes loceklis drīkst slēgt ar sevi darba līgumu. Šajās attiecībās kā darba devējs viņš ir ievēlētā amatpersona, bet kā darbinieks - privātpersona. Viņš neslēdz šo līgumu pats ar sevi, to slēdz sabiedrība (juridiska perona) ar privātpersonu (fizisku personu). Vienīgi jautājums - vai visos gadījumos darba līgums ir labākais risinājums? Patiesībā dalībnieku sapulcei būtu jāizlemj, kāds līgums ar valdes locekli būtu slēdzams, un pamatojoties uz šo lēmumu arī jānoslēdz attiecīgs līgums. Problēma ir tā, ka ne īsti der darba līgums, ne pilnvarojuma līgums, ne arī kāds cits no Civillikumā regulētajiem līgumiem...
juriste
27. Jūnijs 2006 / 11:30
0
ATBILDĒT
Praksē problēmas IR - ar Valsts ieņēmumu dienestu. Viņi laikam nesaprot speciālo normu piemērošanu...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties