23. Decembris 1999 /NR. 45 (152)
Par atklātajiem cietumiem progresīvā sodu izpildē

Komentāri. Skaidrojumi. Viedokļi

Par atklātajiem cietumiem progresīvā sodu izpildē

Mag.iur. Ilona Kronberga, justīcijas kapteine, žurnāla "Administratīvā un Kriminālā Justīcija" redakcijas sekretāre, - "Latvijas Vēstnesim"

Ne tik bieži presē un citos saziņas līdzekļos varam gūt informāciju par procesiem Latvijas cietumos. Pārsvarā gadījumu tie ir daži sižeti televīzijas pārraidēs vai atsevišķi sašutuma pilni raksti presē, kuru autori (dažos gadījumos) vairāk meklē sensacionālus materiālus, bet necenšas iedziļināties tādu vai citu parādību būtībā. Šī raksta mērķis nav sniegt jums, cienījamie lasītāji, kādu no daudzajām sensācijām, bet vispirms runāt par tām problēmām, kādas pastāv Latvijā kriminālsodu izpildes jomā. Ļoti ceru, ka šīs problēmas atradīs dzirdīgas ausis. Gribu arī informēt lasītājus par to, pēc kādiem mūsdienu un vēsturiskajiem apsvērumiem notiek kriminālsodu izpilde mūsu valstī pašlaik.

Kriminālsods kā valsts piespiedu līdzeklis cīņai ar noziedzību

Katras valsts nacionālās tiesību sistēmas, tiesību normu formēšanas pamatā ir politika, kurā atspoguļoti katras tiesību nozares principi, stratēģija, kurus īstenojot sabiedrība un valsts cenšas sasniegt noteiktus sociālos mērķus. Viens no šādiem virzieniem ir valsts politika cīņā ar noziedzību, kurā ietilpst arī kriminālsodu izpildes politika. Kriminālsodu izpildes politika tiesiskā ziņā satur soda izpildes mērķus, principus, stratēģiju, formas un metodes. Tātad varam secināt, ka sodu izpildes politika (kāda ir katrā valstī) vistiešākā ziņā ietekmē valsts politiku cīņai ar noziedzību. Citiem vārdiem sakot, pareiza kriminālsodu izpilde valstī dod ieguldījumu cīņā ar noziedzību un ir patstāvīgs posms valsts kriminālpolitikas īstenošanā. Šādu posmu pavisam ir trīs(pēc justīcijas trīs pīlāru teorijas): likumdevējs ar sodu piedraud, tiesnesis to piespriež un valsts pārvaldes vara realizē.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties