16. Aprīlis 2024 /NR. 16 (1334)
Tiesību prakses komentāri
Mutiska informācijas izpaušana kā personas datu apstrāde
Bc. iur.
Paula Lipe
Latvijas Universitātes maģistrante, LEADELL Vītols jurista palīdze 

2024. gada 7. martā Eiropas Savienības Tiesa (turpmāk – EST)
pieņēma spriedumu lietā C‑740/22 Endemol Shine Finland (turpmāk – Spriedums).1 Lietā cita starpā tika skatīts jautājums par to, vai mutiska personu identificējošas informācijas sniegšana ir personas datu apstrāde Vispārīgās datu aizsardzības regulas (turpmāk – VDAR) izpratnē. Pasteidzoties pie rezolutīvās daļas – jā, mutiska šādas informācijas izpaušana ir uzskatāma par personas datu apstrādi. Ņemot vērā, ka līdz šim tik skaidra nostāja nav tikusi pausta, vērtīgi padziļinātāk apskatīt galvenās Sprieduma atziņas un to, kā tās, iespējams, maina tradicionālo izpratni par to, kas ir personas datu apstrāde.

Lietas fakti

EST prejudiciālo nolēmumu sniedza pēc Austrumsomijas apelācijas tiesas lūguma, kas iesniegts nacionālās tiesvedības ietvaros par valsts tiesas atteikumu izpaust uzņēmumam Endemol Shine Finland datus par kādas trešās personas kriminālsodāmību.

Endemol Shine Finland ir producēšanas uzņēmums, kas veido dažādas televīzijas programmas, piemēram, MasterChef, Married at First Sight un Ex on The Beach.2 Endemol Shine Finland vēlējās iegūt informāciju par tā rīkotā konkursā dalību ņemošas fiziskas personas sodāmību un lūdza Somijas pirmās instances tiesu mutiski sniegt šo informāciju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties