Debates par Abreni un iespējām noslēgt robežlīgumu ar Krievijas Federāciju lielā mērā ir debates par Satversmes 3.panta saturu un tā interpretāciju. Tā kā Satversmes 3.pants kopš Satversmes pieņemšanas ne reizi nav grozīts, šajā ziņā varētu būt svarīgi noskaidrot, ko vēlējušies noregulēt Satversmes tēvi, izstrādājot un pieņemot Satversmes 3.pantu spēkā esošajā redakcijā. Šajā "JV" numurā vairākos rakstos tiek skarts jautājums par Satversmes 3.panta interpretācijas iespējām. Taču nekas nevar būt pārliecinošāks par pašu normas pieņēmēju pausto viedokli. Lai varētu objektīvāk izvērtēt dažādu autoru piedāvātās Satversmes 3.panta interpretācijas iespējas, sadarbībā ar Tiesu namu aģentūru un juristi Signi Terihovu publicējam arī Satversmes sapulces deputātu debašu par Satversmes 3.pantu pilno tekstu (sk. Latvijas Satversmes sapulces stenogrammu izvilkums (1920-1922). Latvijas Republikas Satversmes projekta apspriešana un apstiprināšana. Rīga: Tiesu namu aģentūra, 2006).
Debates par Abreni un iespējām noslēgt robežlīgumu ar Krievijas Federāciju lielā mērā ir debates par Satversmes 3.panta saturu un tā interpretāciju. Tā kā Satversmes 3.pants kopš Satversmes pieņemšanas ne reizi nav grozīts, šajā ziņā varētu būt svarīgi noskaidrot, ko vēlējušies noregulēt Satversmes tēvi, izstrādājot un pieņemot Satversmes 3.pantu spēkā esošajā redakcijā.
Šajā “JV” numurā vairākos rakstos tiek skarts jautājums par Satversmes 3.panta interpretācijas iespējām. Taču nekas nevar būt pārliecinošāks par pašu normas pieņēmēju pausto viedokli. Lai varētu objektīvāk izvērtēt dažādu autoru piedāvātās Satversmes 3.panta interpretācijas iespējas, sadarbībā ar Tiesu namu aģentūru un juristi Signi Terihovu publicējam arī Satversmes sapulces deputātu debašu par Satversmes 3.pantu pilno tekstu (sk. Latvijas Satversmes sapulces stenogrammu izvilkums (1920–1922).
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.