30. Janvāris 2007 /NR. 5 (458)
Skaidrojumi. Viedokļi
Jānorobežo tiesiskie jautājumi no politiskajiem
2

Ierosinu diskusijā par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežlīgumu un ar tā juridisko noformēšanu saistītiem jautājumiem norobežot: tiesiskās dabas jautājumus no politiskajiem, bet iekšpolitisko diskusiju - no ārpolitikas.

Jānorobežo tiesiskie jautājumi no politiskajiem

Mg.iur. Eduards Ikvilds (LPP/LC), zvērināts advokāts

 

04.JPG (10914 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs

Ierosinu diskusijā par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežlīgumu un ar tā juridisko noformēšanu saistītiem jautājumiem norobežot: tiesiskās dabas jautājumus no politiskajiem, bet iekšpolitisko diskusiju – no ārpolitikas.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jānis Bānis
1. Februāris 2007 / 09:38
0
ATBILDĒT
Godājamais autors bijis ļoti "interesants" un neviennozīmīgi vērtēts lektors LU JF. Bez šaubām par pasniedzēju viņam netīka tiks sauktam, jo pasniedzēji esot tikai garderobēs. Bet par rakstu runājot, nekā sevišķa.
Smilgu Juris
30. Janvāris 2007 / 02:49
0
ATBILDĒT
E. Ikvilds: "Latvijas Republikas Augstākā padome 1990.gada 4.maijā pievienojās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas 1975.gada Helsinku nobeigumu aktam, kas atzina robežu neaizskaŗamības principu."

Atsauce uz 1975. gada Helsinku aktu šajā kontekstā ir aplama, jo:

1) Neviena no Baltijas valstīm to nav parakstījusi. Tās arī nemaz nevarēja to izdarīt 1975. gadā;

2) 1990. gada 4. maija akts, ar kuŗu Latvijas toreizējais likumdevējs deklarēja savu simbolisko "pievienošanos" šim aktam, saucās "Par Latvijas Republikas pievienošanos starptautisko tiesību dokumentiem cilvēktiesību jautājumos". Ļoti šaubos, ka aplūkojamais jautājums ir "cilvēktiesību jautājums";

3) Jebkuŗā gadījumā, Latvija netaisās aizskart nekādas robežas, jo tai jau ir viena skaidri un solīdi nostiprināta robeža ? 1920. gadā noteiktā.



Arī atsauce uz Honkongu nav saprotama. Honkongas teritoriju lielāko daļu (San-Koulunu, Lamma, Lantau, Čieung Čau un Peng Čau salas) Lielbritānija regulāri nomāja no Ķīnas saskaņā ar Otro Pekinas līgumu. Kādas te var būt analoģijas? Vai tad no Latvijas kāds kaut ko nomā?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties