30. Janvāris 2007 /NR. 5 (458)
Skaidrojumi. Viedokļi
Satversmes tēvi un valsts robežas
2

Lai Satversmes iztulkojums būtu pietiekams un pārliecinošs, Satversmes iztulkotājam ir jāpārzina gan Satversmes pieņemšanas laika konstitucionālo tiesību teorija un teorijas attīstība līdz mūsdienām, gan arī Satversmes tēvu griba.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Aldis
2. Februāris 2007 / 11:15
0
ATBILDĒT
Visumā korekti. Taču atļaušos piezīmi par Roņu salas jautājumu un praksi par tās atdošanu Igaunijai.1kārt - nav diskusiju par to, ka Roņu sala ietilpa Latvijas teritoriālajos ūdeņos 20.gados.

2kārt - galvenais jautājums - kas tad ir Roņu sala?

Vai tā ir Kurzeme, Vidzeme, Zemgale vai Latgale?Tā kā novadu pamatā ir etnogrāfiskas robežas, tad sekojošs būtu jautājums par Roņu salas etnosu. Cik zināms - salu vairāk apdzīvoja nevis latviešu nācija, un ne pat igauņi, bet gan zviedri (tuvāk gan neiedziļinoties salas juridiskās pakļautības vēsturiskajos aspektos).

Tad kādēļ piedāvāju Jums augstāk minēto?Manuprāt Roņu salas atdošana 20`s gados nav saistāma ar Latvijas Satversmē minētajiem novadiem kā latviešu tautas teritoriālo telpu, bet gad tikai ar jūras robežu, kuru novelkot - valsts teritorijā kā faksts ieļuva zināmā sala.

Atdodo salu Igaunijai - netika skarts etnogrāfiskās teritorijas jautājums. Vienīgi atlika veikt jūras robežas korekcijas...Līdz ar to Roņu salas atdošanas praksei nav nekāda (kritiski, protams) sakara ar Abrenes problēmu, kas manuprāt ir tiešs Satversmes problemātiskums.Katrā gadījumā domāju, ka Abrenes / Pitalovo jautājumu var papētīt arī no augstāk minētā skatu punkta. Liekas, ka ir jābūt materiāliem arī par 20`gadu Abrenes lietu, kas kā Latvijas teritorija arī tolaik nav bijusi nemaz tik viennozīmīga.

Juris
30. Janvāris 2007 / 17:44
0
ATBILDĒT
Vai autors nevarētu paskaidrot tuvāk to Roņu salas atdošanu Igaunijai (Kalvītis arī lietoja līdzīgu argumentu), jo vismaz man liekas, ka par cik mums tā sala īpaši nepiederēja, mēs arī viņu īpaši neatdevām.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties