Par maksāšanas līdzekļa nolaupīšanas un izmantošanas kvalifikāciju
Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā SKK – 01- 300/06
2006.gada 14.jūnija
Ar maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu jāsaprot prettiesiski darījumi vai materiāla labuma gūšana ar maksāšanas līdzekļa palīdzību, tajā skaitā naudas izņemšana no bankomāta.
Nepareizs ir prokurora viedoklis, ka atkārtotību pie konstatētajiem apstākļiem veido nolaupīšana un nelikumīga izmantošana.
Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents P.Dzalbe, senatori A.Freibergs un V.Čiževskis izskatīja rakstveida procesā lietu sakarā ar Talsu rajona prokurores M.Jansones kasācijas protestu par Kurzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2006.gada 28.februāra lēmumu un
konstatēja
Ar Talsu rajona tiesas 2006.gada 12.janvāra spriedumu Kaspars Zvidriņš atzīts par vainīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma 175.panta 3.daļā, 193.panta 2.daļā, un sodīts pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas ar brīvības atņemšanu uz 2 gadiem, pēc Krimināllikuma 193.panta 2.daļas ar brīvības atņemšanu uz 2 gadiem. Saskaņā ar Krimināllikuma 50.panta 1.daļu galīgais sods pēc noziedzīgo nodarījumu kopības noteikts brīvības atņemšana uz 2 gadiem un 2 mēnešiem, t.i., daļēji saskaitot piespriestos sodus. Saskaņā ar Krimināllikuma 50.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.