2006.gada 8.martā Latvijas Republikas Satversmes tiesa pasludināja spriedumu lietā Nr.2005-16-01, kas no 2007.gada 1.janvāra atcēla likuma "Par dzīvojamo telpu īri" Pārejas noteikumos paredzētos "īres griestus". Šis spriedums, par to izteiktie viedokļi un izvērstās diskusijas atkārtoti vērsušas uzmanību uz valstī pastāvošo sociālo spriedzi, kur, no vienas puses, stāv cilvēki, kas nav spējīgi maksāt tirgus cenām atbilstošas īres maksas, bet, no otras puses, ir fiziskas un juridiskas personas, kam pieder ēku nekustamie īpašumi un kas ar pašreiz spēkā esošajām īres maksām nevar nodrošināt ēkas apsaimniekošanu un uzturēšanu, nemaz nerunājot par peļņas gūšanu no īpašuma.
No kura brīža var piemērot tiesas noteikto īres maksu
Par Satversmes tiesas spriedumu lietā Nr.2005-16-01 un likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 13.pantu
Mg.iur. Arta Snipe, zvērināta advokāta palīdze, LU Juridiskās fakultātes doktorante
|
2006.gada 8.martā Latvijas Republikas Satversmes tiesa pasludināja spriedumu lietā Nr.2005-16-01, kas no 2007.gada 1.janvāra atcēla likuma “Par dzīvojamo telpu īri” Pārejas noteikumos paredzētos “īres griestus”.
Šis spriedums, par to izteiktie viedokļi un izvērstās diskusijas atkārtoti vērsušas uzmanību uz valstī pastāvošo sociālo spriedzi, kur, no vienas puses, stāv cilvēki, kas nav spējīgi maksāt tirgus cenām atbilstošas īres maksas, bet, no otras puses, ir fiziskas un juridiskas personas, kam pieder ēku nekustamie īpašumi un kas ar pašreiz spēkā esošajām īres maksām nevar nodrošināt ēkas apsaimniekošanu un uzturēšanu, nemaz nerunājot par peļņas gūšanu no īpašuma. Ir izskanējuši viedokļi, ka valsts savas sociālās problēmas risina vai nu uz sociāli mazāk aizsargāto grupu, vai arī uz namīpašnieku rēķina.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.