Līdzīgi kā lielākajā daļā pasaules valstu, arī mūsējā vēl nepastāv konkrēts lobēšanas tiesiskais regulējums, tādēļ bieži vien - gan pamatoti, gan nepamatoti - šis interešu aizstāvēšanas veids tiek cieši saistīts ar korupciju. Taču kvalitatīvam pārliecināšanas procesam, ko patiesi var apzīmēt ar vārdu lobēšana, ar korupciju nav pa ceļam, - tā norāda speciālisti, kuriem dots uzdevums mūsu valstī šajā jautājumā beidzot viest skaidrību un konkrētību. Tāpēc vēl aptuveni divas nedēļas, līdz 15.jūnijam, ikviens interesents tiek aicināts izteikt viedokli un sniegt savu vērtējumu par nesen sabiedriskajai apspriešanai nodoto koncepciju "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā".
Lobēšanu vēlas ielikt tiesiskos rāmjos
Līdzīgi kā lielākajā daļā pasaules valstu, arī mūsējā vēl nepastāv konkrēts lobēšanas tiesiskais regulējums, tādēļ bieži vien – gan pamatoti, gan nepamatoti – šis interešu aizstāvēšanas veids tiek cieši saistīts ar korupciju. Taču kvalitatīvam pārliecināšanas procesam, ko patiesi var apzīmēt ar vārdu lobēšana, ar korupciju nav pa ceļam, – tā norāda speciālisti, kuriem dots uzdevums mūsu valstī šajā jautājumā beidzot viest skaidrību un konkrētību. Tāpēc vēl aptuveni divas nedēļas, līdz 15.jūnijam, ikviens interesents tiek aicināts izteikt viedokli un sniegt savu vērtējumu par nesen sabiedriskajai apspriešanai nodoto koncepciju “Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā”.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.