4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Intervija
Vēl sliktāk būs tad, ja šobrīd nekas nemainīsies
1

- Vispirms jautājums, ko varētu uzdot ne tikai Augstākās tiesas priekšsēdētājam: kā, jūsuprāt, šobrīd, kad klajā nākušas it kā noklausītās tiesnešu un advokātu sarunas, Latvijā jūtas jauns jurists, kurš tikko sācis profesionālās gaitas? Cik daudz vērības viņam jāvelta tiesību zinātņu apguvei un cik - draudzīgu sakaru dibināšanai?
- Jauni cilvēki ir maksimālisti. Kāds no viņiem varbūt teiks, ka sen jau to ir zinājis, kāds būs šokā. Tomēr es gribētu jaunos kolēģus, tāpat arī visus pārējos juristus, aicināt neietekmēties no "vispārējā" viedokļa un katram pašam analizēt situāciju. Protams, jāatzīst, ka stāvoklis tiesu sistēmā tieši šobrīd, saistībā ar atklātībā nākušajām sarunām, manuprāt, ir ļoti kritisks. Līdz šim Latvijas tiesu sistēmas vēsturē tā vēl nav bijis. Taču tieši jaunieši ir tie, kuriem sistēma ir jāpārveido. Es ļoti ceru, ka jaunie juristi neņems vērā grāmatā atspoguļoto praksi, kad tiesu lietas tiek kārtotas ar draugu būšanas palīdzību, un savu karjeru balstīs uz zināšanām, nevis kādām "netradicionālām" attiecībām tiesu sistēmā.

Vēl sliktāk būs tad, ja šobrīd nekas nemainīsies 

 

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns intervijā “Jurista Vārda” galvenajai redaktorei Dinai Gailītei

 

– Vispirms jautājums, ko varētu uzdot ne tikai Augstākās tiesas priekšsēdētājam: kā, jūsuprāt, šobrīd, kad klajā nākušas it kā noklausītās tiesnešu un advokātu sarunas, Latvijā jūtas jauns jurists, kurš tikko sācis profesionālās gaitas? Cik daudz vērības viņam jāvelta tiesību zinātņu apguvei un cik – draudzīgu sakaru dibināšanai?

– Jauni cilvēki ir maksimālisti. Kāds no viņiem varbūt teiks, ka sen jau to ir zinājis, kāds būs šokā. Tomēr es gribētu jaunos kolēģus, tāpat arī visus pārējos juristus, aicināt neietekmēties no “vispārējā” viedokļa un katram pašam analizēt situāciju. Protams, jāatzīst, ka stāvoklis tiesu sistēmā tieši šobrīd, saistībā ar atklātībā nākušajām sarunām, manuprāt, ir ļoti kritisks. Līdz šim Latvijas tiesu sistēmas vēsturē tā vēl nav bijis. Taču tieši jaunieši ir tie, kuriem sistēma ir jāpārveido. Es ļoti ceru, ka jaunie juristi neņems vērā grāmatā atspoguļoto praksi, kad tiesu lietas tiek kārtotas ar draugu būšanas palīdzību, un savu karjeru balstīs uz zināšanām, nevis kādām “netradicionālām” attiecībām tiesu sistēmā.

01.JPG (10888 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

– Šeit gan jāpiebilst, ka “Jurista Vārds” aptaujāja vairākus jaunus, pat ārvalstīs izglītotus un tiesību zinātnē daudzsološus talantus, bet neviens no viņiem nevēlējās izteikt viedokli par tiesnešu un advokātu attiecībām. Atliek secināt, ka arī viņi jau ir pieņēmuši spēles noteikumus un rēķinās, ka tiesnešu rīcības atklāta kritika vēlāk var kļūt par šķērsli viņiem pašiem, kādā lietā pārstāvot klientu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
kā pīlei ūdens
4. Septembris 2007 / 13:09
0
ATBILDĒT
Varbūt AT arī kaut ko "izvērtēs", nezinu. A Šubrovskim no apgabaltiesas un Gailītei no Centra rajona - kā pīlēm ūdens...... Izskatās, ka ministram arī?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Kā biezā miglā
4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Mēs dzīvojam tiesiskā valstī
1
VĒL PAR ŠO TĒMU
4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Kā biezā miglā
4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Mēs dzīvojam tiesiskā valstī
1
4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Profesijas gods ir pašu tiesnešu ziņā
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties