13. Novembris 2007 /NR. 46 (499)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriminālprocesā nepieciešami grozījumi
1
Aloizs Vaznis
zvērināts advokāts 

Pirms diviem gadiem, 2005. gada 1. oktobrī, stājās spēkā Kriminālprocesa likums. Jaunajam likumam bija jābūt efektīvākam un pilnīgākam par veco - Kriminālprocesa kodeksu. Tomēr jautājums, vai Kriminālprocesa likumam ir izdevies savu uzdevumu izpildīt, ir strīdīgs. Ir institūti, kas ar jauno likumu uzlaboti, mainīti, daži ir izzuduši. Tomēr nevar viennozīmīgi pateikt, ka Kriminālprocesa likums visos aspektos ir tā priekšgājēja kodeksa uzlabojums, jo pastāv institūti, kuru regulējuma pilnveidošanai nav pievērsta pienācīga uzmanība. Viens no tādiem, kas saskaras ar šādu problēmu, ir kratīšanas institūts. Arī jaunais likums, tāpat kā iepriekšējais, turpina izmantot abstraktas un neskaidras frāzes saistībā ar kratīšanu.

Kriminālprocesā nepieciešami grozījumi

Kratīšanas institūta regulējums ir abstrakts un neskaidrs

 

Likumdevējam noteikti nevajadzētu aprobežoties ar sausu zinātni, bet gan ņemt vērā arī praktiķu ieteikumus un pieredzi, kā arī, apspriežot likuma grozījumus, pieaicināt kompetentus speciālistus.

 

Aloizs Vaznis, zvērināts advokāts

 

03.JPG (12462 bytes)
Foto: Toms Kalniņš, A.F.I.

Pirms diviem gadiem, 2005. gada 1. oktobrī, stājās spēkā Kriminālprocesa likums. Jaunajam likumam bija jābūt efektīvākam un pilnīgākam par veco – Kriminālprocesa kodeksu. Tomēr jautājums, vai Kriminālprocesa likumam ir izdevies savu uzdevumu izpildīt, ir strīdīgs.

Ir institūti, kas ar jauno likumu uzlaboti, mainīti, daži ir izzuduši. Tomēr nevar viennozīmīgi pateikt, ka Kriminālprocesa likums visos aspektos ir tā priekšgājēja kodeksa uzlabojums, jo pastāv institūti, kuru regulējuma pilnveidošanai nav pievērsta pienācīga uzmanība. Viens no tādiem, kas saskaras ar šādu problēmu, ir kratīšanas institūts. Arī jaunais likums, tāpat kā iepriekšējais, turpina izmantot abstraktas un neskaidras frāzes saistībā ar kratīšanu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
skumjas
16. Novembris 2007 / 10:33
0
ATBILDĒT
pēc šī kunga lētajiem tekstiem turpinājumos TVnetā,nevaru viņu nopietni uztvert.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties