29. Janvāris 2008 /NR. 4 (509)
Eiropas telpā
Būtiskas izmaiņas nosacījumos
par dalību Eiropas Savienībā
2
LL.M
Kristīne Jarinovska
juridisko zinātņu doktorante 

Diskusijas par to, kāda būs dalības Eiropas Savienībā (ES) ietekme uz Latviju, bija visai biežas jau pirms Latvijas iestājas Eiropas Savienībā un vēl biežākas īsi pirms Satversmes 68. panta papildināšanas ar trešo un ceturto daļu, kā arī pirms Satversmes 79. panta otrās daļas grozīšanas. Diskusijās tika analizēts jautājums par to, kas ir Eiropas Savienība, vai Latvija, iestājoties ES, neierobežos Satversmes 2. pantā nostiprināto, ka "Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai", kā arī to, vai iestāšanās sekas tuvākā vai tālākā nākotnē nenozīmēs Latvijas piekrišanu kļūt par konfederatīvas vai federatīvas valsts daļu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Karlis
8. Februāris 2008 / 12:50
0
ATBILDĒT
Ir bīstami būvēt juridiskas konstrukcijas uz nejuridisku jēdzienu bāzes, it īpaši, ja juristiem par šiem jēdzieniem nav īpaši dziļa sajēga. Tas var novest pie ļoti maldīgiem secinājumiem. Konkrētais raksts ir bāzēts uz ļoti vispārīgu un vāji pamatotu 'demokrātijas' un 'suverenitātes' izpratni, kas rezultātā ved pie aplamiem secinājumiem pie šķietami pareizām juridiskām konstrukcijām.
Sakkaeunguaq
30. Janvāris 2008 / 20:51
0
ATBILDĒT
Jarinovskas kundze, kādas tad īsti universitātes doktorante Jūs esat? "Jurista Vārda" 2007. gada 6. novembra numurā Jums jau tika uzdots šis jautājums, bet atbildes tā arī nav.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties