18. Marts 2008 /NR. 11 (516)
Intervija
Uzticīgs ideāliem: tiesnesis Kalvis Torgāns
1
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Kalvis Torgāns
Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta senators 

Pirms deviņiem gadiem oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" žurnāliste un tagadējā "Jurista Vārda" galvenā redaktore Dina Gailīte intervēja LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras vadītāju, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli un Uzraudzības padomes priekšsēdētāju, zvērinātu advokātu, habilitēto juridisko zinātņu doktoru Kalvi Torgānu.* Toreiz viņam tika arī jautāts, kurā no amatiem – prokurora, tiesneša vai advokāta – augstskolas absolventam būtu vislielākās iespējas realizēt savus jaunības ideālus par taisnīguma triumfu, un K. Torgāns atbildēja: "Runājot par amatu nozīmību, protams, jāatzīst, ka vissvarīgākais šeit ir tiesneša amats. Viņam tiesas procesā ir jābūt izteikti objektīvam, un viņa vienīgais kritērijs drīkst būt tikai likums." Savukārt, kā atklāj šī intervija, – neplānoti un neparedzēti, tomēr arī K. Torgāns pats nu kļuvis par tiesnesi, kurš līdz šā žurnāla iznākšanai jau ir sācis veikt sava jaunā amata pienākumus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
studente
5. Septembris 2008 / 17:09
0
ATBILDĒT
Prof. Torgāns ir vislabākais tiesību pasniedzējs, kurš ne tikai perfekti pārzina savu priekšmetu, bet arī meistarīgi to prezentē studentiem, iesaistot diskusijās un atbildot uz interesējosiem jautājumiem.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties