30. Septembris 1999 /NR. 34 (141)
Par tiesību aizsardzības iespējām Latvijā

Par tiesību aizsardzības iespējām Latvijā

Vispārīgs raksturojums

Satversmes 92. pants nosaka, ka "nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu". Tas nozīmē: ikviena pārkāpuma gadījumā, kas skar indivīda tiesības, valstij ir jānodrošina, lai kļūda tiktu labota. Viena no iespējām, kā indivīds var panākt savu tiesību aizstāvību (kļūdas labošanu), ir vēršanās tiesā. 92. pants arī nosaka, ka "ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā". Kļūdu var labot ne tikai tiesas, bet arī citas likumos noteiktās valsts un pašvaldību institūcijas.

Tiesību aizsardzības iespēju īstenošanu kā tiesā, tā arī ārpus tās nodrošina likums "Par tiesu varu", Latvijas Kriminālprocesa kodekss (KPK), Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (APK), Ministru kabineta Administratīvo aktu procesa noteikumi, Civilprocesa likums (CPL) un citi normatīvie akti.

 

1. Institucionālie tiesību aizsardzības mehānismi

Saskaņā ar likuma "Iesniegumu, sūdzību un priekšlikumu izskatīšanas kārtība valsts un pašvaldību institūcijās" 3. pantu valsts un pašvaldību institūcijām ir jāpieņem individuālie un kolektīvie iesniegumi, sūdzības un priekšlikumi savas kompetences ietvaros un tie jāizskata, jāpieņem attiecīgs lēmums un jādod iesniedzējam atbilde.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties