11. Novembris 2008 /NR. 43 (548)
Akadēmiskā dzīve
Jubilejas noskaņās vērtē tiesu sistēmu
1

Latvijas Universitātes Valststiesību katedra 5. novembrī rīkoja pasākumu “Latvijas Republikai 90: tiesiskums un tiesu attīstība otrās neatkarības posmā”. Atklājot priekšlasījumus, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka esot nepieciešams ilgtermiņa redzējums uz tieslietu sistēmas attīstību. Lai arī līdz šim esot paveikts jau gana daudz, tomēr daudzi izaicinājumi sistēmas pilnveidošanā vēl gaida savus risinājumus.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs priekšlasījumā vērtēja Latvijas tiesu sistēmas attīstību pēc neatkarības atjaunošanas. Viņš iezīmēja nozīmīgākos normatīvos aktus, kas tikuši pieņemti šajā laikā, īpaši akcentējot likumu "Par tiesu varu", ko tiesnešu aprindās saucot par "tiesu konstitūciju".

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arlita
12. Novembris 2008 / 01:07
0
ATBILDĒT
Par nenoteikto tiesību jēdzienuMan šķiet, ka tiesību normas tiesiskā sastāva noteikšana ir pakļaujama tiesas kontrolei. Tas saglabājas kā vispārējais princips.Izņēmumi, kad tiesa nevar pārvērtēt nenoteiktā tiesību jēdziena konkretizāciju, ir eksāmenu vai tam pielīdzināmu pārbaudījumu gadījumā, kā arī, ja tiek veikts ierēdņu novērtējums, ja tiek veikts dažādu risku novērtējums (vides tiesības) vai ja lēmuma pieņemšana ir saistīta ar iespējamo lietu attīstības gaitas prognozēšanu (piemēram, ekonomiska rakstura prognozes). Iespējams vēl kāds izņēmums, piemēram, ja lēmums ir nesaraujami saistīts ar kādas nozares ilgstošu pārzināšanu.

Šādos gadījumos iestādes lēmuma saturiskā kontrole tiesā nav pieļaujama, jo nenoteiktā tiesību jēdziena konkretizācija ir nesaraujami saistīta ar zinātnisko, pedagoģisko novērtējumu, specifiskām zināšanām kādā nozarē.Taču princips saglabājas – tiesai ir pienākums veikt nenoteiktā tiesību jēdziena konkretizāciju, ja vien tiesas spēja to veikt objektīvi netiek ierobežota nozares specifikas dēļ.

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties