17. Februāris 2009 /NR. 7 (550)
Skaidrojumi. Viedokļi
Šaujamieroču lietošanas nosacījumu izpratne
8
Dipl.iur.
Jānis Griķis

Ņemot vērā pēdējā laika notikumus: aplaupītas spēļuzāles un degvielas uzpildes stacijas, nogalināti inkasenti, ielās lidojoši bruģakmeņi, pakaļdzīšanās ar šaujamieroču izmantošanu, īpaši aktuāls kļūst jautājums par sabiedrisko drošību, kā arī individuālām tiesībām uz pašaizsardzību tās galējā izpausmē – šaujamieroču lietošanu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
lasītājs
27. Februāris 2009 / 12:37
0
ATBILDĒT
pateicos autoram par sniegtajiem komentāriem, kas deva iespēju padomāt par rakstā neatrunātiem

jautājumiem, tomēr attiecībā uz medicīnas izziņu, negribētos piekrist, jo tas, kādā veidā cilvēki iegūst šīs izziņas un kādām pārbaudēm tās tiek pakļautas, nevar veidot nepareizo priekšstatu par to kāda ir šādas medicīniskās pārbaudes (\"paaugstinātā bīstamības avota atļauja\")nozīme un saturs. Praktiskās šaušanas nodarbības ir svarīgi, taču izšautās munīcijas daudzums nevar atbildēt uz jautājumiem, kas ir

saistīti ar personas psihisko noturības ārkārtas situācijas apstākļos izvērtēšanu.Taču attiecībā uz aukstajām matērijām par to, kādam būtu jābūt ieroču aprites regulējuma raksturam (aizliedzošam, atļaujošam, ierobežojošam) vislabāko atbildi sniedz attiecīgo valstu statistika. Latvija ar savu vairāk ierobežojošo regulējumu šobrīd ir viens no labākās prakses paraugiem ES-ā un kā spēcīgākais arguments šādam apgalvojumam ir tas, ka pēdējā gada laikā spēkā ir stājušies trīs ES tiesību instrumenti (direkgīvas) civilās sprāgstvielas, pirotehnikas un jumta ieroču direktīvas jomā. Attiecībā uz vairāku šo direktīvu prasību ieviešanu Latvija jau sen īsteno iecerētās prasības, kas norāda uz 2 pazīmēm: 1) LR VARĒJA būt iniciators šādām prasībām, ja reiz tās darbojās iepriekš, taču ir palaista iespēja ārpolitiski iniciēt labākās prakses regulējumu visai ES; 2) rietumeiropas speciālistiem ir motivācija un pamats braukt LRā pēc pieredzes, kaut vai priekš tam, lai redzētu kādā kārtībā tiek uzturēts ieroču reģistrs. Un, saistībā ar sākotnējo tēzi par medicīnas pārbaudi kā labāko psiholoģiskās noturības radītāju nekā uzsvars uz praktiskām nodarbībām, pietiek vien salīdzināt dienesta ieroču izmantošanas statistiku ASV un LR, kur policijas skolās nodarbību skaits šaušanā varētu krietni pārsniedz LPA programmā paredzēto, taču beguļojošo autovadītāju aizturēšana, pielietojot un izmantojot ieroci varētu krietni pārsniegt Latvijas radītājus (aizturēšanas skaita propocionālā attiksme).

Just opinion.

Silvija
20. Februāris 2009 / 15:19
0
ATBILDĒT
Lūdzu atsaukties uz aicinājumu debatēt par šo tēmu Latvijas Juristu biedrībā un/vai Juristu dienu 2009 pasākumā. Info kontaktiem: www.ljb.lv. Paldies!
Gaidis
18. Februāris 2009 / 09:27
0
ATBILDĒT
Ļoti labs, analītisks raksts un vērtīgi komentāri. Noteikti izmantosim policijas darbinieku profesionālajā apmācībā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
1
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties