3. Marts 2009 /NR. 9 (552)
Skaidrojumi. Viedokļi
Saistību piespiedu izpildīšana brīdinājuma kārtībā
6
Mg.iur.
Evita Jurēvica
TM Civiltiesību departamenta juriskonsulte 

Līdz ar citiem jauninājumiem būtiski uzlabota arī līdzšinējā Civilprocesa likuma 50.1 nodaļas "Saistību piespiedu izpildīšana brīdinājuma kārtībā" piemērošanas kārtība. Proti, nosakot, ka pieteikums tiesai, brīdinājums un parādnieka atbilde turpmāk būs jānoformē atbilstoši Ministru kabineta apstiprinātajiem paraugiem, vienlaikus papildinot tajos iekļaujamo informāciju.

Turpmāk pieteikumā tiesai pieteicējam būs iespēja norādīt arī elektroniskā pasta adresi tiesas paziņojumu saņemšanai, ja viņš piekrīt saziņai ar tiesu izmantot elektronisko pastu, tā būtiski samazinot tiesas noslodzi attiecībā uz papīra dokumentu nosūtīšanu pieteicējam.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ella
12. Marts 2009 / 15:30
0
ATBILDĒT
Jautājums par dokumentu nepievienošanu ir interesants. Līdz šim nereti gadījies (piemēram, Ziemeļu rajona tiesa), ka tiesnesis atdod atpakaļ pieteikumu, ja pievienots tikai parādniekam izrakstītais rēķins un pierādījums tam, ka parādnieks atzinis parādu. Jo, redz, tas saistību nepamatojot. Tagad, kad neko nevajag pievienot, šāda tiesu prakse vairs nav pieļaujama? Jeb vienalga metīs atpakaļ, ja atsaucē uz saistību pamatojošo dokumentu nebūs piesaukts rakstveida līgums?
Anonīms lietotājs
4. Marts 2009 / 12:45
0
ATBILDĒT
BR ir sapratis pilnīgi pareizi.
BR to Juris
3. Marts 2009 / 12:40
0
ATBILDĒT
No raksta saprotams, ka par patērētāju tiesību aizskarošiem vai netaisnīgiem noteikumiem papildināts ir CPL 405.pants. Šis pants atrodas nevis 50.1. nodaļā (Saistību piespiedu izpildīšana brīdinājuma kārtībā), bet gan CPL 50.nodaļā (Saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšana). Attiecīgi CPL 404.p.3.d. saglabājas prasība pievienot bezstrīdus piespiedu kārtībā izpildāmo aktu. Saistību pamatojošs dokuments turpmāk nebūs jāpievieno tikai saistību piespiedu izpildīšanai brīdinājuma kartībā (kur tiesai nebūs prasība vērtēt patērētāju jautājumus). Vismaz es tā to sapratu.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties