10. Marts 2009 /NR. 10 (553)
Akadēmiskā dzīve
Jauns papildinājums Latvijas Universitātes profesoru rindās
4
2009. gada 19. februārī ar LU Juridiskās zinātnes profesoru padomes lēmumu par profesoru ievēlēts Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātnes katedras vadītājs Dr.iur. Ringolds Balodis. Visi trīs padomes nozīmētie tiesību eksperti – bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs profesors Aivars Endziņš, tiesībsargs profesors Romāns Apsītis, kā arī rakstveida atzinumā Itālijas profesors Silvio Ferari, kas specializējies konstitucionālajās un baznīcu tiesībās, vienprātīgi atzina Ringolda Baloža zinātniskos sasniegumus un akadēmisko kvalifikāciju par atbilstošu Latvijas Universitātes profesoram izvirzāmajām prasībām.
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Jaunievēlētā profesora Ringolda Baloža specializācija ir valststiesības (baznīcu un konstitucionālo tiesību apakšnozares). Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti viņš beidzis 1994. gadā, tiesību maģistra kvalifikāciju ieguvis 1997. gadā, bet tiesību zinātņu doktora zinātnisko grādu – 2001. gadā, asociētā profesora statuss viņam piešķirts 2004. gadā.

R. Balodis laikā no 1997. līdz 2004. gadam strādājis tieslietu sistēmā, pārzinot gan valsts un baznīcu attiecības, gan reliģisko, politisko, arodbiedrību un sabiedrisko organizāciju reģistrāciju. Kopš 2004. gada R. Balodis ir LU Eiropas un sabiedrības attīstības akadēmiskā centra valdes loceklis, Juridiskās fakultātes domes loceklis, vairāku studiju programmu vadītājs. 2006. gadā uzņemts Zvērinātu advokātu kolēģijā, taču 2008. gada jūnijā ir apturējis savu darbību advokatūrā sakarā ar iecelšanu Uzņēmumu reģistra vadītāja – galvenā valsts notāra – amatā. R. Balodis ir vairāku apjomīgu monogrāfiju un vairāk nekā simts zinātnisku publikāciju autors, septiņu likumprojektu un daudzu likuma grozījumu līdzautors.

Profesors R. Balodis ir ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē pazīstams eksperts valsts un reliģisko organizāciju attiecībās. Iesaistīts daudzos zinātniskos projektos ārvalstīs un līdzautors zinātniskiem izdevumiem salīdzinošajās konstitucionālajās un baznīcu tiesībās (piemēram, Encyclopedia of World Constitutions Volume II Ed. G.RobbersU.S. Facts on File, 2007; Diritto e religione nell’Europa post-comunista/ Seminario di storia delle istituzioni religiose e relazioni fra Stato e Chiesa dell’ Universitá di Firenze, Sociatá /editricle il Mulino, Bologna 2004; Wolfgang Lienemann/ Hans-Richard Reuter (Hrsg.) Das Recht der Religionsgemeinschaften in Mittel-, Ost- und Südosteuropa/ Nomos Verlagsgesellschaft, Baden-Baden 2005, u. c.). Tāpat R. Baloža zinātniskie pētījumi publicēti ASV, Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Beļģijā, Grieķijā, Polijā, Izraēlā, Krievijā, Ukrainā, Lietuvā un Latvijā. Docētie priekšmeti LU: agrāk –pašvaldību tiesības, administratīvās, konstitucionālās tiesības, pašreiz – salīdzinošās konstitucionālās tiesības un baznīcu tiesības.

Vēlam kolēģim Ringoldam Ba­lodim jaunus panākumus zinātnē un pedagoģiskajā darbā!

Profesors Kalvis Torgāns,
LU Juridiskās zinātnes profesoru padomes priekšsēdētājs

VISI RAKSTI 10. Marts 2009 /NR. 10 (553)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kārlis
16. Marts 2009 / 15:45
0
ATBILDĒT
Ar trakajiem pa labam :)
Almenora
13. Marts 2009 / 22:20
0
ATBILDĒT
Cik man zināms, neviens nekad nav izrādījis nekādu necieņu pret Baloža kungu. Viņa faktisko zināšanu apjomu es nemaz neapšaubu. Es runāju tikai no kosmosā notiekošo procesu viedokļa.
Pretinde
13. Marts 2009 / 08:58
0
ATBILDĒT
Tā vien šķiet, ka Almenoras megastonus arī diemžēl ir skārusi kāda infekcija...Kolēģi, izturēsimies tomēr pret citiem ar cieņu - to vajadzētu apgūt jau bērnudārzā, jo arī šāda tikuma trūkums atstāj milzu ietekmi uz mūsu megastoniem (kaut ar pilnu atbildību varu apgalvot, ka nav ne jausmas, kas tas ir).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties