10. Marts 2009 /NR. 10 (553)
Skaidrojumi. Viedokļi
Rajonu pašvaldību reorganizācijas aktuālie jautājumi
1
Mg.iur.
Artis Stucka
 

Jāpiekrīt tautas gudrībai, ka nekas nav tik pastāvīgs kā kāda jautājuma pagaidu risinājums. Tieši tā ir sanācis arī ar rajona pašvaldībām, par kuru pagaidu raksturu līdz novadu pašvaldību izveidošanai un reorganizācijas nepieciešamību konceptuāli nolēma jau 1996. gadā, bet, tā kā politiķi nespēja vienoties par formālām lietām, galalēmums allaž tika atlikts. Laiks ritēja, un beidzot pēc divpadsmit gadiem esam nonākuši pie tā, ka ir uzsākta reāla rajonu pašvaldību reorganizācija. Ar Rajona pašvaldību reorganizācijas likuma pieņemšanu 2008. gadā ir paredzēts, ka rajona pašvaldību manta, finanšu līdzekļi, institūcijas, tiesības un saistības tiek sadalītas starp novadu un jaunizveidoto republikas pilsētu pašvaldībām.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
M
10. Marts 2009 / 09:22
0
ATBILDĒT
Arguments par labu likvidācijai- pašvaldību likvidācijas rezultātā jaunizveidojamam novadam nebūtu sava darbība jāuzsāk ar milzīgā budžeta deficīta segšanu, jo vairumam \"mazo\" pašvaldību ir milzīgi parādi. Turpinot šo tēmu, manuprāt, nebija prātīgi nestabilizējot mazturīgo pašvaldību ekonomiku, vēl jo vairāk šajos ekonomiskajos apstākļos, kad vietējās lēmējvaras nav spējīgas norēķināties pakalpojumu sniedzējiem,apvienot ar spēcīgākām un \"bagātām\" pašvaldībām. Rezultātā- lielā pašvaldība (novads), nespējot pavilkt finanšu slogu, kas nāks mantojumā, grims.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties