Izlemjot jautājumu par to, kad ir izdarīts darba devēja uzteikums darba tiesisko attiecību izbeigšanai, noteicošā nozīme ir nevis uzteikuma sastādīšanas datumam, bet dienai, kad uzteikumu ir saņēmis darbinieks, tikai pēc uzteikuma saņemšanas darbinieks spēj realizēt Darba likumā šim gadījumam paredzētās tiesības un noteiktās garantijas.
Darbinieka uzteikums atbilstoši Darba likuma 100. panta pirmajai daļai ir viņa gribas brīvs izpaudums un šī vienpusēji izteiktā griba ir obligāta darba devējam. Darbinieka uzteikuma izvērtējumam ir piemērojamas vispārējās saistību tiesību normas par gribas izteikumu un īstumu.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs senators referents V. Jonikāns, senators Z. Gencs, senatore S. Lodziņa, atklātā tiesas sēdē izskatīja atbildētājas SIA "Rīgas Finanšu grupa" kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas 2007. gada 2. novembra spriedumu V.F. prasībā pret SIA "Rīgas Finanšu grupa" par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, par darba attiecību izbeigšanu.
Aprakstošā daļa
[1] Starp SIA "Rīgas Finanšu grupa" kā darba devēju un V.F. kā darbinieci 2004. gada 5. maijā noslēgts darba līgums par administratores darba pienākumu veikšanu.
[2] 2006. gada 14. jūlijā ārste J.D. izsniedza darbnespējas lapu par V.F. atbrīvojumu no darba laikā no 2006. gada 4. jūlija līdz 17.jūlijam. 2006. gada 19. jūlijā ārste L.V. izsniedza darbnespējas lapu par V.F. atbrīvojumu no darba laikā no 2006. gada 19.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.