29. Septembris 2009 /NR. 39 (582)
Informācija
Tiesneši iebilst pret algu samazināšanu
11

Latvijas Tiesnešu biedrība 23. septembrī iesniedza vēstuli tieslietu ministram Marekam Segliņam, kurā pausts viedoklis par iespējamo izdevumu samazinājumu tiesām 2010. gadā vismaz 10% apmērā, kas būtu aptuveni 2,5 miljoni latu. Tiesnešu biedrības vēstulē norādīts, ka tik lielu samazinājumu nav iespējams veikt, lai tiesas varētu pildīt normatīvajos aktos paredzētās funkcijas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
2. Oktobris 2009 / 16:28
0
ATBILDĒT
Vai tikai Kasparam, kā daudziem citiem "no malas", neliekas, ka tiesneša vienīgais darbs ir sēdēt tiesas sēdēs, bet sekretāra darbs - tās pierakstīt.

Tā taču ir tikai aisberga virsotne.

7
2. Oktobris 2009 / 16:12
0
ATBILDĒT
Nedomāju, ka problēmas būtība ir, ka tiesneši negrib strādāt ar ...

Bet nav tik viegli tā matemātiski samazināt sekretāru skaitu tiesās.

Sekretāra darbs neaprobežojas ar sēdēšanu sēdēs - kaut vai tie paši protokoli ir jāpabeidz un tas nereti ir ļoti laikietilpīgi. Bez tam, šī slodze ir nevienmērīga - atkarībā no tā, cik garas bijušas sēdes un cik vienā dienā.

Iespējams, ka kādā tiesā patiešām no kāda sekretāra vietas var atteikties, bet šāds vispārīgs ietaupīšanas veids ir pārspīlēts.

Kaspars
1. Oktobris 2009 / 16:43
0
ATBILDĒT
Tiesu darbaspējas (organizācijas spējas) ir ļoti dažādas. Parēķinot izskatīto lietu skaitu pret vienu darbinieku, aina tiesās ir raiba. Citi strādā efektīvāk, citi - prastāk. Tas nozīmē, ka ir ne mazāk kā divi veidi, kā tiesām pārziemot ar mazāku budžetu. Pirmkārt, griezt visiem vienādi algas nost, lai visi apvainotos vienādi. Otrkārt - palielināt atdevi no personāla kartā (!) tiesā, vienveidojot (uz labo pusi) tiesas procedūras, un lieko personālu ņemt nost, palikušajiem saglabājot algas.Patlaban katra tiesa dzīvo kā federāla valsts un tiesas darba organizācijas uzlabošanā ar izpildvaru pēc būtības neielaižas (pašā tiesu varā pašorganizēšanās un attīstības izpausmju patlaban nav).Līdz pat stulbumam - nu kam vienai tiesai četras apkopējas, kur citai ar līdzīu platību pietiek ar vienu? Kam katram tiesnesim pa tiesas sēžu sekretāram? Kādēļ nevar apmierināties ar tik sekretāriem, cik nepieciešams visām tiesas sēdēm? Ā-ā, tāpēc, ka katrs pieradis pie sava sekretāra un neies jau nu tiesas zālē ar kaut kādu tur nezināmo... Kādēļ bremzējam jaunākā tiesneša institūta izveidi, lai "atslogu" tiesas un "padarītu tiesas pieejmākas sabiedrība" . Atdurāmies pret pirmo problēmu, ka Satversmē tiesnešus ieceļ Saeima? Ar to arī rokas jānolaiž? Tālāk problēmas risināt nemāk?Māk nogriezt visiem vienādi algas. Tā arī dzīvojam...

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties