5. Janvāris 2010 /NR. 1 (596)
Skaidrojumi. Viedokļi
Prasības nodrošinājuma pamats un nepieciešamie grozījumi Civilprocesa likumā
15
Dr.iur.
Viktorija Jarkina
zvērināta advokāte 

Saskaņā ar Civilprocesa likuma (turpmāk – CPL) 137. panta pirmo daļu prasības nodrošinājuma pamats ir tiesas sprieduma izpildes apgrūtinājums vai izpildes neiespējamība. Vispārējs noteikums ir, ka, izlemjot jautājumu par prasības nodrošināšanu, tiesa pamatojas uz prasītāja motivētā pieteikumā norādītajiem argumentiem un iesniegtajiem pierādījumiem, ja tādi ir iesniegti. CPL neparedz lēmuma prasības nodrošinājuma izlemšanas brīdī atbildētājam tiesības celt iebildumus pret prasītāja pieteikumu par prasības nodrošināšanu un iesniegt savus pierādījumus, līdz ar to pilnīgi pamatoti ir atzīt, ka šajā procesa stadijā nevar runāt par pušu līdztiesību. Tieši tāpēc ir vitāli svarīgi panākt taisnīgu un vienveidīgu praksi prasības nodrošinājuma piemērošanas gadījumos.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma (turpmāk – CPL) 137. panta pirmo daļu prasības nodrošinājuma pamats ir tiesas sprieduma izpildes apgrūtinājums vai izpildes neiespējamība. Vispārējs noteikums ir, ka, izlemjot jautājumu par prasības nodrošināšanu, tiesa pamatojas uz prasītāja motivētā pieteikumā norādītajiem argumentiem un iesniegtajiem pierādījumiem, ja tādi ir iesniegti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
SLM
26. Janvāris 2010 / 13:06
0
ATBILDĒT
Var jau redzēt, ka autore, kura jau ir Dr.iur, ir vienkārši paudusi savi viedokli, nevis rakstījusi zinātnisko rakstu un viedoklis nav slikts.
Vārda māsa
20. Janvāris 2010 / 15:19
0
ATBILDĒT
Atļaušos palabot kometētāju, kurš piedāvāja interesantu, bet aplamu domu graudu, tulkojot personvārdu Viktorija kā iedomību. Nebūt ne!:) Uzvara, veiksme, pašpārliecinātība...domāju, ka darba autori vislabāk raksturotu pēdējais!



Kritika veicina izaugsmi un tas nav apstrīdams, bet ir nožēlojami, ka cilvēki, atļaujas savos izteikumos kritizēt ne konkrētās publikācijas nepilnības, bet gan censties nomelnot tā autori (pie kam anonīmi, kas padara šo situāciju vēl komiskāku). Rodas vēlme jautāt - šis ir juridisks izdevums vai tenku lapa? Jums juristiem, advokātiem un topošajiem juristiem būtu jāiemācās apspiest cilvēciskās vājības un uz situāciju raudzīties objektīvi, salti.

Collegialis piedāvātā \"brīnumrecepte\" ir burvīgs līdzeklis kā nomierināt gan cilvēkus, kuri pamatoti komentāros norādīja uz patiesām raksta nepilnībām, gan arī tos, kam vienkārši gribās nomelnot kādu savos anonīmajos komentāros (jautājums tikai- vai kļūst labāk?). Prakse liecina, ka tā mēdz darīt vāji cilvēki, kam pašiem neiet kā gribētos. Žēl, ka cilvēkiem nav žēl izniekot laiku šāda veida aktivitātēm.



Domāju, ka autore spējīga uzrakstīt kvalitatīvāku darbu, novēršot darba nepilnības, un ticu, ka viņa to darīs!



Uz priekšu Viktorij!:)
Re
12. Janvāris 2010 / 13:12
0
ATBILDĒT
Re, kā komentētāji savu laiku nemaz nežēlo, bet izlasa. Un ne tikai izlasa - arī iesaka, kā uzlabot! Es Jūsu vietā tikai priecātos!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties