26. Janvāris 2010 /NR. 4 (599)
Numura tēma
Vai iecerētā Tieslietu padome attaisnos cerības
6

Iepriekšējā "Jurista Vārda" numurā (sk.: "Juridiskā komisija atbalsta Tieslietu padomes izveidi", JV, 21.01.2010., Nr. 3) jau tika ziņots, ka likumdevējs beidzot ir spēris noteiktus un mērķtiecīgus soļus Tieslietu padomes (turpmāk – TP) izveidošanas virzienā. Tieslietu ministrija ir sagatavojusi un Saeimas Juridiskā komisija ir atbalstījusi likuma "Par tiesu varu" grozījumus. Ar tiem iecerēts izveidot jaunu institūciju – TP – pašreiz spēkā esošajā tiesu sistēmas "jumta" likumā, negaidot Tiesu iekārtas likuma pieņemšanu. Saeimas Juridiskā komisija ir atbalstījusi konkrēto grozījumu nodošanu pirmajam lasījumam. Šādu likumdevēja rīcību tiesu sistēmas darbinieki un visa sabiedrība ir gaidījusi gandrīz desmit gadus. Beidzot, kad sabiedrībai tiek piedāvāta iecere par TP veidolu, var sākties konkrēta diskusija par sagatavotā regulējuma saturu, cenšoties atbildēt uz jautājumu – vai tieši šādu TP vēlamies un vai tā attaisnos cerības?

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kārlis
27. Janvāris 2010 / 14:10
0
ATBILDĒT
Tā saucamais \"jurists\" ir lohs, kuram es neuzticētu nevienu lietu, jo nespēj sakarīgi argumentēt.
G. Litvins
27. Janvāris 2010 / 11:14
0
ATBILDĒT
Par Nīderlandes Tieslietu padomiIzveidota 2002.gadā, lai nostiprinātu tiesu varas neatkarību un lai veicinātu sabiedrības uzticību tiesām. Lai nodrošinātu neatkarību no izpildu varas, Tieslietu padome pārņēma tās Tieslietu ministrijas funkcijas, kas attiecas uz tiesām. Tas ir, budžeta pieprasīšana un piešķirtā budžeta sadale starp tiesām, finanšu vadība, personāla vadības politika, IT, apsaimniekošana, tiesu darba nodrošināšana. Tieslietu padome šīs funkcijas veic sadarbojoties ar tiesu padomēm (court boards). Tieslietu padomes uzdevums ir arī izstrādāt tiesu sistēmas politikas plānošanas dokumentus. Taču Tieslietu padomes un tiesu attiecības nav uzskatāmas par hierarhiskām un tās galvenais uzdevums ir tiesu atbalstīšana un nodrošināšana.Tieslietu padome ir tiesu varas pārstāvis(spokesperson) attiecībās ar sabiedrību un politiskajās debatēs. Tādējādi tiek nodrošināta tiesu autonomija un tieslietu ministram nav tiešas ietekmes, bet viņš ir politiski atbildīgs par sistēmu kā tādu.Tieslietu padomē ir 5 locekļi – 3 tiesneši un 2 augsta ranga valsts pārvaldes darbinieki. Šie ir pastāvīgi amati, kuri netiek apvienoti ar citu amatu veikšanu. Tieslietu padomē ir 135 darbinieki. Tieslietu padomē ir šādas struktūrvienības: IT, Budžeta un finanšu kontroles, Vadības, Stratēģijas un attīstības, Nodrošināšanas.

Jurists
27. Janvāris 2010 / 09:51
0
ATBILDĒT
Tieslietu apdomei būtu jābūt tiesu varas "MK"/ "Saeimai", nevis vietai, kur daži gudrie sanāk un papļāpā par šo to, it neko. :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties