17. Augusts 2010 /NR. 33 (628)
Skaidrojumi. Viedokļi
Lietas izskatīšanas atlikšana civilprocesā
2
Mg.iur.
Martins Osis
 

Civilprocesā ir būtiski savas aizskartās vai apstrīdētās civilās tiesības vai likumiskās intereses aizsargāt iespējami ātri un efektīvi. Neraugoties uz šādu nepieciešamību, visai bieži rodas apstākļi, kuros lietas izskatīšana noris nepietiekami ātri vai tā tiek apzināti vilcināta. Saprotams, ka Civilprocesa likuma1 (turpmāk – CPL) 23. nodaļas regulējums nav vienīgais aspekts, kas tiesvedībā esošo lietu izskatīšanu paildzina, bet civilprocesuālajā ekonomijā arī šīs nodaļas normām ir sava loma.

Šajā rakstā tiks aplūkots lietas izskatīšanas atlikšanas institūts civilprocesā, tā iespējamās nepilnības, nepieciešamie uzlabojumi, kā arī piemērošanas aspekti. Par mērķi, veidojot šo apskatu, tiek izvirzīta vēlme turpināt diskusiju par tiesvedības efektivitātes jautājumiem, kas īpaši šobrīd, kad tiesās esošo lietu skaits ir ievērojams, ir nepieciešami. Rakstā secīgi ietverts esošā regulējuma vērtējums, salīdzinājums ar citiem procesuālajiem likumiem, kā arī iespējamās izmaiņas, kas sekmētu procesuālo ekonomiju.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
20. Augusts 2010 / 11:07
0
ATBILDĒT
Un kādos CPL pantos ietilpst lietas par uzturlīdzekļu piedziņu atlikšana uz vairākiem mēnešiem kā pamatu norādot atbildētāja advokāta un tiesneša atvaļinājumu, tādejādi atklāti ignorējot bērna intereses?
,,,,
18. Augusts 2010 / 11:52
0
ATBILDĒT
Problēma ar atlikšanu un pārtraukumu arī ir tāda - ko darīt, ja tiesas sēdi nevar turpināt sakarā ar darba laika beigām, nākamās lietas izskatīšanas sākšanos. It kā būtu jāsludina pārtraukums. Bet, ja nākamajā dienā lietu nevar turpināt, jo lietas dalībnieki (advokāti) aizņemti citā procesā - pārtraukums jātaisa uz vairākiem mēnešiem. Jeb tad tā būs lietas atlikšana - tai atkal CPL 209., 210.pantos nav paredzēts pamats. Autora piedāvātie grozījumi likumā attiecībā uz pārtraukumu arī īsti nedereēs.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties