Šā gada 9. jūlijā Tiesnešu ētikas komisija, pamatojoties uz likuma "Par tiesu varu" 91.2 panta 2. punktu un saskaņā ar Tiesnešu ētikas komisijas 2009. gada 11. decembra lēmumu pieņēma skaidrojumu par to, kā attiecībā uz tiesneša veiktajām darbībām būtu nošķirams pedagoga darbs no radošā darba un vai tiesnesis ir tiesīgs veikt radošo un pedagoga darbu par samaksu. Skaidrojuma sagatavošanas laikā pēc komisijas lūguma saņemts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja 2010. gada 25. februāra atzinums un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS 2010. gada 23. februāra atzinums, kā arī uzklausīts šo institūciju viedoklis 2010. gada 26. februāra Tiesnešu ētikas komisijas sēdē.
[1] Latvijas Tiesnešu ētikas kodeksa 4. kanona 1. punkts vispārīgi paredz, ka tiesnesis veic ārpustiesas darbību tā, lai neradītu pamatu šaubām par tiesneša spēju veikt tiesneša pienākumus objektīvi, neapkaunotu tiesas institūtu un netraucētu tiesneša pienākumu pareizu pildīšanu.
Kā ar tiesneša ētiku savienojamu ārpustiesas aktivitāti kodeksa 4. kanona 3. punkts paredz, ka savā brīvajā laikā tiesnesis drīkst uzstāties ar referātiem, runām, rakstīt presē, lasīt lekcijas, būt par pasniedzēju, kā arī piedalīties citos ārpustiesas pasākumos, kas nav pretrunā ar ētikas kodeksu. Savukārt šā kanona 5.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.