Darba tiesisko attiecību izbeigšana, pusēm savstarpēji vienojoties, ir patstāvīgs divpusējs darījums, tādēļ pārejoša darbnespēja pati par sevi nevar grozīt divpusēju vienošanos, kas noslēgta atbilstoši Darba likuma 114. pantam. Šajā tiesību normā paredzētais atlaišanas pamats nav uzteikums pēc darba devēja iniciatīvas, kad darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs senators Z. Gencs, senatore referente S. Lodziņa, senatore A. Vītola, piedaloties prasītājam R.K., viņa pārstāvim un atbildētājas pārstāvim, izskatīja atklātā tiesas sēdē civillietu sakarā ar R.K. kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2009. gada 17. jūnija spriedumu R.K. prasībā pret SIA "Him Lat" par darba tiesisko attiecību uzteikuma atzīšanu par prettiesisku, darba tiesisko attiecību izbeigšanu, atlīdzības par darba piespiedu kavējuma un darbnespējas lapas "A" apmaksas piedziņu, kā arī morālā kaitējuma piedziņu.
Aprakstošā daļa
Starp SIA "Him Lat" kā darba devēju un R.K. kā darbinieku 2007. gada 1. februārī noslēgts darba līgums, saskaņā ar kuru R.K. pieņemts darbā par krāvēju.
SIA "Him Lat" 2008. gada 31. janvārī uzteikusi R.K. darba līgumu, paziņojot par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar 2008. gada 1. martu, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 6. punktu, ka darbiniekam nav pietiekamu profesionālo spēju nolīgtā darba veikšanai.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.