7. Decembris 2010 /NR. 49 (644)
Skaidrojumi. Viedokļi
Prettiesiski iegūta īpašuma tālākpārdošanas sekas
10
Dr.habil.iur.
Kalvis Torgāns
LU profesors, Augstākās tiesas senators 

Tikai studentiem dotos kāzusos kāds praksē noticis gadījums ir vienkāršots, uzsverot vienu, divus risināmos jautājumus. Tiesu praksē šāda vienkāršošana nenotiek, kaut arī jāizceļ mezglu punkti. Kā liecina profesora Jāņa Rozenfelda plašā spriedumu kolekcija lietās par tādu īpašumu atsavināšanu, kurā pirmais darījums atzīstams par spēkā neesošu (Tiesu prakse lietu tiesību jomā // Jurista Vārds, 26.10.2010., Nr. 43), stabila judikatūra vēl nav izveidojusies. Tas izskaidrojams gan ar teorētiskām neskaidrībām, gan Civillikuma dažādās nodaļās izvietoto normu pretrunām un atšķirīgu iztulkošanu, neizslēdzot arī kādu tiesas kļūdu. Pēc pamatīgā teorētiskā ievada, ko "Jurista Vārdā" devis profesors J. Rozenfelds, apskatīsim principu un argumentu sadursmes četrās konkrētās lietās, kurās spriedumus 2008.–2010. gadā taisījis Augstākās tiesas Senāts, iezīmējot judikatūras attīstības virzienus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Hamlets
8. Marts 2012 / 03:24
0
ATBILDĒT
Pie pirmā konstatētā fakta par speka neesamību ,pārejiem nav tiesiska spēka. Tatad Īpāsnieks paliek pirmais valdītajs. Parejie ir krapniecības rezultata radusies(kriminallietas ietvaros japierada labticiba).Jo ir tad japierāda pirmā īpašnieka ipašumtiesību atsavināšana!? Ja es eju uz veikalu un noperku desu par viltotu naudu,es nevaru paturet desu!
ED
1. Janvāris 2011 / 16:50
0
ATBILDĒT
Nu tad vajag arī to ZG 102.pantu izlietot - lūgt tiesnesei parādīt dabā vai izsniegt izrakstu no ZG LIETAS, kas ar likumu IR ATĻAUTS. Protams, ziņkārīgai kaimiņienei neko nerādīs...
Liene
8. Decembris 2010 / 09:07
0
ATBILDĒT
"Attiecībā uz zemesgrāmatu publiskās ticamības principu - ar \"zemesgrāmatu\" jāsaprot VISA zemesgrāmatas LIETA, ne tikai kāds izraksts no tās !!"

Nju, nju... princips ta princips, bet kā ar publiskumu, lai noticētu?

Man nez vai izdotos ieskatīties Jums piederošā dzīvokļa zemesgrāmatu lietā...Zemesgrāmatu likuma 102. pants "Ieskatīties nostiprinājumu žurnālos, nekustamu īpašumu lietās un dokumentu grāmatās, tāpat arī saņemt no tām uzziņas, izrakstus, norakstus un apliecības, privātas personas, izņemot nekustama īpašuma īpašnieku un personas, kuram ir kādas tiesības uz nekustamu īpašumu, var vienīgi ar zemesgrāmatu nodaļas tiesneša atļauju."RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 7
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
7. Decembris 2010 /NR. 49 (644)
Tiesnešu algas – viedokļu krustugunīs
9
7. Decembris 2010 /NR. 49 (644)
Gunta Višņakova
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties