25. Janvāris 2011 /NR. 4 (651)
Vēstules
Nodrošinot prasību, nedrīkst liegt izmantot balsstiesības kā tādas
2

Jau ilgāku laiku juristu aprindās, tostarp šā gada 18. janvāra "Jurista Vārdā", ir izvērsta diskusija par to, kā aprēķināmas balsstiesības, ja tiesa ir pieņēmusi lēmumu par prasības nodrošināšanu, aizliedzot atbildētājiem veikt it kā noteiktu darbību – balsstiesību izmantošanu kapitālsabiedrībā. Vienlaikus diskusijā bez ievērības atstāts fakts, ka problēma ir uzskatāma par neīstu – proti, tādai dzīvē nekad nevajadzētu rasties, jo tās pamatā ir nevis ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
arī jurists
31. Janvāris 2011 / 19:29
0
ATBILDĒT
Tiesa nepareizi piemēroja CPL un MNL. Pretēji judikatūrai. Rupji pārkāpjot SATVERSMI. Šī rīcība neizskatās pēc tiesas kļūdas. Ja arī bija kļūda, par kļūdām taču ikvienam jāmaksā. Taču tiesnese labi zin, ka mūsu valstī par tiesnešu kļūdām neviens pie atbildības netiek saukts.Šķiet, notikušais vairāk izskatās pēc apzinātas rīcības, iespējams,pat ož pēc korupcijas.

Diemžēl atšķirt korupciju no stulbuma ir diezgan grūti.

hi
25. Janvāris 2011 / 09:46
0
ATBILDĒT
Šķiet, ka secinājuma daļā ir kļūda. "Aizdomas par rēderismu" nav tikai aizdomas, jo šādas "tiesas kļūdas" ir viena no shēmas sastāvdaļām. Līdzīgos gadījumos rēderi apzināti lūdz nodrošināt savu, bieži vien no pirksta izzīsto prasību, aizliedzot atbildētājam izmantot balsstiesības. Būtu naivi paļauties, ka prasības iesniedzēji nezina, kādas sekas izraisīs "tiesas kļūda". Agresīvā un operatīvā rēderu darbība pēc "kļūdainā" tiesas lēmuma liecina, ka "tiesas kļūda" tika gaidīta un varbūt pat iepriekš jau sarunāta. Par "tiesas kļūdu" nevar nosaukt iepriekš plānotu un paredzamu tiesas rīcību. Tiesa nekļūdās, bet gan izdara to, ko no tās sagaida prasības iesniedzējs. Tā ka runa ir nevis par "neīstu problēmu", bet gan par ļoti reālu problēmu - ka atsevišķi tiesneši spriež tiesu pretēji tiesībām. Negribētos lietot vārdu "korupcija", bet neviens precīzāks apzīmējums prātā nenāk.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
18. Janvāris 2011 /NR. 3 (650)
Balsstiesīgā pamatkapitāla izpratne
4
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties