1. Marts 2011 /NR. 9 (656)
Skaidrojumi. Viedokļi
Galvenā parādnieka statuss galvojuma prasībā
1

Žurnālā "Jurista Vārds" pagājušā gada otrajā pusē (Nr. 34, Nr. 40 un Nr. 45)1 starp cienījamo profesoru Dr.habil.iur. Kalvi Torgānu un autoru izvērsās polemika par galvenā parādnieka statusu prasībās, kas celtas pret ekspromisorisko galvinieku vai pret galvinieku, ja galvenais parādnieks ir maksātnespējīgs vai atrodas prombūtnē. Turpinot iesākto polemiku, šajā rakstā ir apskatīta galvojuma nozīme taustsaimniecībā, ekspromisoriskais galvojums atsevišķu ārvalstu likumos, tiesu prakse galvojuma lietās, kā arī galvenā parādnieka pieaicināšana galvojuma prasībās2 trešās personas statusā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Svins
1. Marts 2011 / 12:05
0
ATBILDĒT
Torgāns ir interesants fenoments Latvijas tiesību sistēmā. No vienas puses viņš ir cienījams profesors, kura viedoklī ieklausās. No otras - zinu daudzus arī cienījamus juristus un advokātus, kurus dažas Torgāna idejas dzen izmisumā un kuriem šķiet, ka cienījamajam profesoram brīžam sāk zust saikne ar realitāti un ka viņš ir "aizfilosofējies" parāk tālu. Šķiet, ka Neilands ir viens no viņiem, un es varu piekrist viņa argumentiem un secinājumiem, kas šķiet pārdomāti un pamatoti. Būs interesanti lasīt Torgāna atbildi. :)
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties