12. Jūlijs 2011 /NR. 28 (675)
Intervija
Jurisprudences un kompromisu lietpratējs Rīgas pilī
4
"Apsverot līdzšinējo darba pieredzi, šķita, ka jaunie pienākumi varētu būt loģisks tā visa turpinājums, jo tie ir iedalāmi divās daļās - likumdošanas jautājumi un juridiski organizatoriskie jautājumi. Abās šajās jomās neatsverami noderēs līdzšinējā profesionālā pieredze, kurai pateicoties daudz esmu guvis un mācījies," pārdomās par amatu dalās jaunā Valsts prezidenta padomnieks likumdošanas un juridiskajos jautājumos Edgars Pastars.
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Fakts, ka jauno Valsts prezidentu Andri Bērziņu likumdošanas un juridiskajos jautājumos konsultēs līdzšinējais Saeimas Juridiskā biroja juridiskais padomnieks – tikko 30 gadu vecuma slieksni sasniegušais Mg.iur. Edgars Pastars, publiski jau ir izskanējis, tomēr plašāku ziņu par šo notikumu nav daudz. Ņemot vērā, ka E. Pastars “Jurista Vārda” (sākumā tā vēl bija kā rubrika oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”) lasītājus caur savām – kopskaitā 43 – publikācijām ir uzrunājis jau teju desmit gadus un šobrīd tiek uzskatīts par īpaši talantīgu un daudzsološu juristu, saistībā ar jauno amatu aicinājām viņu uz nelielu sarunu.

Vai bija grūti pieņemt lēmumu attiecībā uz piedāvājumu no Saeimas nama pāriet uz Rīgas pili?

Man bija dots zināms laiks – četras dienas – pārdomām. Tomēr jau pirmajā dienā bija skaidrs, ka vēlos pie atbildes nonākt ātrāk. Jāatzīst, ka vēl pirms piedāvājuma izteikšanas par tā iespējamību kādu laiku jau virmoja dažādas runas, tāpēc savā ziņā to jau biju apsvēris, – kāds būtu mans lēmums, ja šāds piedāvājums tiktu izteikts.

Savās pārdomās apsvēru dažādus argumentus – gan par, gan pret, tāpēc skaidra atbilde vispirms jau pašam sev man tomēr neradās uzreiz.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lelde
12. Jūlijs 2011 / 15:40
0
ATBILDĒT
Paldies Edgaram par tiesas procesa izspēļu novērtēšanu! Izspēles dalībnieku novērtējums ir atzinība arī izspēļu organizatoriem.

Ar tiesas procesa izspēlēm esmu bijusi saistīta pietiekami ilgu laiku, lai varētu teikt, ka darba devēji ņem vērā dalību izspēlēs, īpaši privātajā sektorā.

Lai Edgaram, Aijai un Andrejam veicas jaunajos darbos!
Anita
12. Jūlijs 2011 / 15:26
0
ATBILDĒT
Edgar, apsveicu Tevi ar jauno amatu un arī jaunajiem izaicinājumiem! Novēlu, lai jaunajā amatā izdodas stiprināt tiesiskumu un demokrātiju Latvijā!
M.L.
12. Jūlijs 2011 / 11:02
0
ATBILDĒT
Arī mani apsveikumi Edgaram, un liels paldies par tiesu izspēļu sacensību nozīmes novērtēšanu. Ceru, ka šādi domājošu darba devēju skaits tikai pieaugs, kas savukārt pozitīvi ietekmēs juridisko izglītību, jo motivēs studentus nopietnākām studijām.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties