16. Augusts 2011 /NR. 33 (680)
Skaidrojumi. Viedokļi
Trokšņa novērtēšana administratīvo pārkāpumu lietās
8

Pēdējo mēnešu laikā ažiotāžu presē un interneta vietnēs izpelnījās lieta, kurā iesaistīta dziedātāja Ella, precīzāk, viņas vadītais klubs "Dstyle".1 Būtība: klubs tiek sodīts par trokšņu radīšanu, kas traucē kaimiņu mieru. Taču tas nav vienīgais klubs, kas Rīgas pašvaldības teritorijā ticis administratīvi sodīts par šāda veida pārkāpumiem. Tāpat Rīgas pašvaldības policija par kaimiņus traucējošu trokšņu radīšanu soda arī fiziskas personas. Līdzīgs administratīvo pārkāpumu – trokšņu radīšanas – regulējums saistošo noteikumu formā ir arī citās pašvaldībās, piemēram, Daugavpilī. Rakstā tiks analizēta Rīgas domes saistošajos noteikumos noteiktās administratīvās atbildības par trokšņošanu juridiskā daba un sodīšanas pamatotība pierādījumu ticamības kontekstā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Inesei
18. Augusts 2011 / 11:51
0
ATBILDĒT
Jums vajag vērsties Veselības inspekcijā. Cik zinu, tā organizē trokšņu mērīšanu. Vienīgi par viņu darbības efektivitāti gan ir ļoti lielas šaubas, jo, cik 2 x ziņojām par veikala MAXIMA saldēšanas iekārtu traucējošo darbību, trokšņu līmeņa pārsniegums netika konstatēts acīmredzot jau tieši tāpēc, ka veikala vadība pirms tam tiek informēta par mērīšanas laiku, un tad jau tos trokšņus pieklusina, ko vēlāk atjauno.
Inese
17. Augusts 2011 / 14:54
0
ATBILDĒT
Jau otro gadu (vasaru) Pērnavas ielas dzīvojamo namu (atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā) iedzīvotāji cenšas panāk, lai lielākais Rīgas skeitparks (Grīziņkalnā) pasākumu laikā klusinātu skaņu - mūziku un pasākuma vadītāja mikrofonā teikto. Skaņa ir tik stipra, ka dzīvokļos, kas atrodas pretī skeitparkam, atrodoties vienā istabā,var sadzirdēt runāto tikai, ja runātājs ir cieši blakus. Arī televīzijas pārraides, ja iedzīvotāji vēlas ne tikai redzēt, bet arī dzirdēt, skaņa jāpastiprina uz vislielāko jaudu. Par to ir informēta pašvaldības policija, Rīgas domes drošibas un kārtības komiteja, rajona izpilddirekcija. Atruna ir viena - nav verificētu mērinstrumentu, lai šo skaņu izmērītu. Ņemot vērā, ka šis skeitparks/stadions atrodas cieši līdzās (tieši pretī) daudzstāvu dzīvojamiem namiem, skaņa \"atsitas\" logos un iedzīvotāju dzīvi pasākumu laikā padara neciešamu. Pasākumi nekad nebeidzas 23.00, vēl pēc 1 naktī 2-3 reizes nedēļā (divus darbadienas vakarus un sestdien vai svētdien) kolektīvā aurošana traucē nakts mieru.

Pirmkārt - tas ir pilsētas vēsturiskais centrs, dzīvojamais rajons; otrkārt - atruna, ka skaņu nevar izmērīt, līdz ar to - nevar sodīt. Iedzīvotāji padarīti par skeitparka ķīlniekiem - pašvaldības struktūras plāta rokas un saka, ka darīt nevar neko, jo atļauja dota pasākumiem, kur skaņa būs \"saprātīgi pieļaujamā skaļumā\", kas nav izmērāms lielums. Ko lai dara šie iedzīvotāji, vai juristiem ir kāds viedoklis?
vcb
17. Augusts 2011 / 10:59
0
ATBILDĒT
problēmas būtība ir dziļāk - dažādu funkcionālo zonu nodalīšanā (industriālā, izklaides, dzīvojamā utt.); ja vienkopus atrodas klubs un dzīvokļi, jāievēro prasības, kādas tiek izvirzītas dzīv.zonai. Jo naktī pat ļoti kluss troksnis, kas periodiski atkārtojas (mūzikas basi utml.), traucē aizmigt un tādējādi var izčakarēt visu nākamo dienu. Pamēģiniet viesnīcā uztaisīt naktsklubu, kura basi naktī būs dzirdami viesu numuriņos - drīz vien nāksies pagriezt klusāk, veikt pārbūvi vai vispār likvidēt izklaides iestādi.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties