6. Septembris 2011 /NR. 36 (683)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kredītiestādes tiesības pārsūdzēt neizpaužamo ziņu pieprasījumu kriminālprocesā
3
Mg.iur.
Aleksandrs Berezins
LU doktorants, advokāta palīgs zvērināta advokāta Viestura Zaula birojā 

Kopš Kriminālprocesa likuma spēkā stāšanās tajā ir veikti daudzi ievērojami grozījumi, to skaitā arī tādi, kas ir vērsti uz kriminālprocesā iesaistīto personu tiesību un interešu aizsardzību. Neiedziļinoties jautājumā, vai ar veiktajiem grozījumiem minētās personas pietiekami tiek aizsargātas kriminālprocesā, jāatzīmē, ka likumdevējs arvien biežāk pievēršas iesaistīto personu statusa problēmām. Tā, piemēram, pozitīvi ir vērtējama kriminālprocesā aizskartā mantas īpašnieka statusa ieviešana 2009. gadā.1 Vienlaikus jāatzīst, ka Kriminālprocesa likums neparedz skaidru regulējumu gadījumos, kad ar kriminālprocesu veicošās amatpersonas rīcību vai lēmumu tiek aizskartas kādas kriminālprocesā neiesaistītas personas tiesības vai likumīgas intereses vai arī kad ar to minētās grupas personai tiek uzlikts kāds kriminālprocesuāls pienākums. Tas, ka nav šī regulējuma, rada zināmas problēmas praksē.2 Īpaši uzskatāmi to var novērot kredītiestāžu statusa kontekstā, tām izpildot izmeklēšanas tiesneša lēmumu par neizpaužamo ziņu pieprasīšanu pirmstiesas kriminālprocesā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
:D
15. Maijs 2020 / 09:18
0
ATBILDĒT
Piedāvāju KPL ieviest ikviena sabiedrības indivīda tiesības pārsūdzēt ikvienu procesa virzītāja darbošanās izpausmi gan kā lēmumu, gan kā rīcību. Un trīs instances ir par maz - sūdzam vēl Ombudam un Eiropas Ciolvēktiesību tiesai.
Jā, un jāiekļauj KPL norma, ka kriminālprocesa saprtātīgie termiņi ir vērtējami zem 100 mikroskopiem. Ak tu šausmas, ja būs kādu dienu par ilgu!
Es
28. Septembris 2011 / 10:58
0
ATBILDĒT
Piekrītu :)) Mums tie kriminālprocesi ļoti ātri notiek, amatpersonas sēž bez darba, nekas nav jāizmeklē utt. Ieviesīsim vēl visādas pārsūdzības. lai izmeklēšana kļūst vēl \"ātrāka\"! :))
:))
6. Septembris 2011 / 09:57
0
ATBILDĒT
Jā, vajag atļaut katru pieprasījumu kriminālprocesā pārsūdzēt vismas trijās tiesu instancēs un atļaut par to iesniegt arī blakus sūīdzību un, ja tas nelīdz, sūdzēties Satversmes tiesā un ECT un, protams, visus šos pieprsījumus vajag publicēt Latvijas Vēstnesī :))
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties