13. Decembris 2011 /NR. 50 (697)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pašvaldību vieta administratīvo sodu sistēmā
1
Mg.iur.
Inese Kahanoviča
Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta juriskonsulte 

Lai nodrošinātu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa Pārejas noteikumu 13. punktā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietu piekritības maiņu no administratīvajām tiesām uz vispārējās jurisdikcijas tiesām, Tieslietu ministrija ir izstrādājusi likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (apstiprināts Ministru kabineta 2011. gada 19. oktobra sēdē, prot. Nr. 60 62.§, TA-2352 ). Radīta arī jauna Administratīvo sodu sistēmas attīstības koncepcija. Izstrādājot jauno koncepciju un minēto likumprojektu, administratīvās atbildības tiesiskajā regulējumā ir apzinātas vairākas būtiskas problēmas. Šo problēmu risināšanai nepieciešams plašāks skaidrojums un diskusijas juristu aprindās. Rakstā aplūkoti divi jautājumi – pašvaldību loma administratīvo sodu sistēmā, kā arī pašvaldību kompetence administratīvo pārkāpumu izskatīšanā un administratīvo sodu piemērošanā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
a.
17. Decembris 2011 / 10:05
0
ATBILDĒT
visu cieņu par rakstu, tomēr par prakses problēmjautājumiem autorei nav pilnīga izpratne. divas no normām, kuru \\\"pārklāšanās\\\" ar LAPK normām tika norādīta kā pamats to izslēgšanai no pašvaldību noteikumiem (par trokšņošanu un atrašanos ar atvērtu alkohola iepakojumu), ne vien nepārklājas, bet arī nodrošina atbilstošu kārtības nodrošināšanas funkcijas realizāciju.

1. Par trokšņošanu. LAPK 167.1 pants faktiski var tikt piemērots situācijās, kad troksnis tiek ilgstoši radīts - tehnoloģiskos uzņēmumos vai, piemēram, izklaides vietās. tomēr, ja kaimiņš Fedja dauzīs ar āmuru pa sienu vai klausīsies \\\"tuc tuc\\\" nebūtu loģiski mērīt akustiskā trokšņa līmeni (arī diezgan praktiski nerealizējami, jo vienmēr jau zinot, ka policija brauc, var \\\"pagriezt nedaudz klusāk\\\"). šādā situācijā policijai vajadzētu noskaidrot, vai troksnis objektīvi traucē vai varētu traucēt citām personām. turklāt, pretēji \\\"leģendām\\\" par to, ka trokšņot jau drīkst līdz 23iem, kas ir absolūti infantila un nepareiza izpratne, ikvienam ir subjektīvās tiesības uz sabiedriskā miera nodrošināšanas pieprasīšanu arī citā diennakts laikā. no prakses arī jāuzteic rīgas pašvaldības policija, kuras darbība tiešām ir vērsta uz sabiedriskā miera atjaunošanu (senāk ir nācies saskarties ar situāciju, kad traucētāji tiek sodīti ne tikai par trokšņošanu, bet arī dzīvošanu bez pases un deklarētās dzīvesvietas:)

2.par atrašanos ar atvērtu alkohola iepakojumu. gribētu redzēt, kā autore cīnītos ar sabiedrības slāni, kurš uzskata, ka forši ir \\\"iekapāt\\\" uz ielas, ja tiesībsargājošajām iestādēm būtu iespēja sodīt tikai par alkohola lietošanu. ņemot vērā, ka praktiski vienmēr šādās situācijās tiek konstatēts, ka personai ir atvērta pudele (pat maisiņā iepakota, kas neko šajā lietā nemaina:), bet redzot policiju neviens jau akurāti nedzers, ļoti tiktu

apgrūtināta pārkāpuma pierādīšana. vai arī autore ierosina sodīt tikai tās personas, kuras acīmredzami lieto alkoholu, bet nesodīt personas, kuras minūti pirms policijas ierašanās ir alkoholu lietojušas? tādā gadījumā regulējums noteikti nesasniegtu mērķi un nāktos vien skatīties uz soliņiem sēdošu un divlitrīgo alu dzerošu cilvēku spējai īstajā laikā pamanīt policijas tuvošanos, jo acīmredzami nekonstatējot alk. lietošanas brīdi, pārkāpums nav izdarīts. otra iespēja - meklēt novērošanas kameru ierakstus, vest uz speciālām ekspertīzēm etc. katrā ziņā uzskatu, ka šādas normas izslēgšana sabiedriskās kārtības nodrošināšanā nepalīdzētu.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties