27. Decembris 2011 /NR. 52 (699)
Redaktora sleja
Gadu mijas noskaņas
Doc. Dr.iur.
Jānis Pleps
 

Laiks starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu tradicionāli rit ar atskatu pagātnē un nākotnes plāniem. Ir laiks, lai paraudzītos uz jau gandrīz aizvadīto gadu. Novērtētu, kāds tas ir bijis, vai izdevušās visas ieceres un ko būtu vajadzējis paveikt vēl labāk. Un ne mazāk būtiski – ir laiks, lai pārdomātu jaunā gada jaunās iespējas. Ir laiks jaunām iecerēm, pārmaiņām un izaicinājumiem.

Droši vien katram būs savs priekšstats, kāds tad bijis gandrīz aizvadītais 2011. gads. Kopumā droši vien juristiem nav bijis garlaicīgi – Saeimas atlaišana un ārkārtas vēlēšanas būtiski ietekmēja arī likumdošanas un tiesībpolitiskos risinājumus. Bijuši interesanti un nozīmīgi Satversmes tiesas un Augstākās tiesas nolēmumi, pēc kuriem diskusijas nevis aprimušas, bet gan uzbangojušas ar jaunu sparu. Tāpat aktuāli bijuši jautājumi par tiesvedības procesu paātrināšanu, pārmaiņām Eiropas Savienībā un jaunām cilvēktiesību perspektīvām.

Nez vai varam cerēt, ka 2012. gads būs īpaši garlaicīgāks. Aizvadītās ceturtdienas Saeimas balsojums par iesniegtajiem Satversmes grozījumiem acīmredzot nozīmē tautas nobalsošanu par otru valsts valodu un turpmāku diskusiju par valsts konstitucionālajiem pamatiem. Eiropas Savienības dalībvalstu mēģinājumi rast risinājumus ekonomiskajām grūtībām varētu nest būtiskas institucionālās pārmaiņas šajā savienībā.

Arī mums tuvajā tieslietu jomā noteikti gaidāmi interesanti tiesu nolēmumi un jauni tiesībpolitiski risinājumi. Satversmes tiesas dienaskārtība liecina, ka sagaidāmas nozīmīgas atziņas par budžeta plānošanas procedūrām, tiesu varas neatkarību, sociālajiem jautājumiem. Saeimā iesniegtie likumprojekti liecina, ka uzmanība tiks veltīta tiesvedības procesu paātrināšanai, sodu sistēmas reformām un civiltiesību modernizācijai.

Pavisam nemanāmi pienākusi arī mūsu žurnāla “Jurista Vārds” kārtējā jubileja – nākamā gada pirmais numurs būs jau septiņsimtais žurnāla laidiens. Jaunajā gadā un jaunajā žurnāla numuru simtā arī turpmāk varēs rast jomas ekspertu viedokļus un domu apmaiņu par aktuāliem tieslietu jautājumiem, jaunāko tiesību praksi un tiesībpolitisku analīzi par jaunajiem reformu priekšlikumiem.

Laimīgu un panākumiem bagātu jauno 2012. gadu!

patīk
drukāt
VISI RAKSTI 27. Decembris 2011 /NR. 52 (699)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties