17. Janvāris 2012 /NR. 3 (702)
Skaidrojumi. Viedokļi
Latvijas un Lietuvas jūras robeža –
kā sasniegt taisnīgu atrisinājumu
4
Mg.sc.adm.
Liene Eglāja
 

Latvijas Satversmes sapulce sēdē 1921. gada 15. martā pēc tam, kad ārlietu ministrs Zigfrīds Meierovics bija sniedzis ziņojumu par šķīrējtiesas sprieduma projektu robežu jautājumā ar Lietuvu, deputāts Ādolfs Klīve aizrādīja, ka labas attiecības ar Lietuvu ir vēlamas, bet tas panākams tikai tad, ja robežu jautājumu izšķir taisnības ceļā. Tāds līgums, kādu paredz sprieduma projekts, labas attiecības nevis stiprinātu, bet gan traucētu.1 Atšķirībā no situācijas 20. gadsimta divdesmitajos gados, kad šķīrējtiesas spriedums valstīm bija saistošs, uz doto brīdi izvēle pieņemt vai noraidīt nelabvēlīgu robežas regulējumu joprojām ir Latvijas ziņā. Rakstā2 autore analizē Latvijas un Lietuvas jūras robežas tiesisko regulējumu vēsturiski un šobrīd, tā atbilstību Latvijas interesēm un piedāvā situācijas risinājumu. Autore pamato, ka 1999. gada jūras robežlīgums starp Latviju un Lietuvu neatbilst Latvijas interesēm un nav taisnīgs, tāpēc valstīm vai nu jāatsāk sarunas par jūras robežas virziena maiņu vairāk uz dienvidiem, vai jautājums jāatrisina starptautiskā tiesā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Malacis LIENE!
23. Janvāris 2012 / 21:23
0
ATBILDĒT
Kaut kas jauns un \"svaigs\", juriste uzdrošinājās būt pirmā un uzņemties atbildību atklāt tik aktuālu, iepriekš nepamatoti noklusētu tēmu, visu cieņu, zinātniece ir izcils paraugs,kuras piemēram jācenšas līdzināties citiem aktīvajiem studentiem, tā turēt! Kaut man, izstrādājot tuvojošos maģistra darbu, tikpat veiksmīgi izdotos atrast ne tikai sev interesējošo tēmu, bet ar to arī sniegt reālu ieguldījumu un attīstību tiesību doktrīnā!
lasītāja
21. Janvāris 2012 / 14:24
0
ATBILDĒT
Izlasot Lienes rakstu es ar nepacietību gaidīju Māra Lejnieka komentāru pie tā :). Visu cieņu autorei un panākumus turpmākajos pētījumos!
M.Lejnieks
19. Janvāris 2012 / 22:20
0
ATBILDĒT
Darbs ir tā vērts, lai to izlasītu pilnā apmērā, jo JV publicē uz aizstāvētā maģistra darba pamata veidotu rakstu. Pieejams: http://doktrina.files.wordpress.com/2011/11/eglaja-latvijas-lie uvas-juras-robeza.pdfPat ja es nevaru pilnībā piekrist visām autores tēzēm, tomēr vērtēju to kā izcilu pētījumu. Pelnīts 10 augstskolā, pelnīts vērtējums JV konkursā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties