28. Februāris 2012 /NR. 9 (708)
Numura tēma
Komercsabiedrību amatpersonu tiesiskais statuss atalgojuma kontekstā
2
Valsts ieņēmumu dienesta viedoklis
Dace Pelēkā
VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece 

Lai arī jautājumi, kas saistīti ar Civillikumā, Komerclikumā vai Darba likumā ietverto normu piemērošanu, nav Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) kompetencē, ievērojot likuma "Par nodokļiem un nodevām" 18. panta pirmās daļas 2. punktā noteikto, VID kā nodokļu administrācijas pienākums ir kontrolēt nodokļu, nodevu, kā arī citu valsts noteikto maksājumu aprēķināšanas un maksāšanas pareizību un atbilstoši minētā likuma 18. panta pirmās daļas 4. punktā noteiktajam piemērot sankcijas nodokļu (nodevu) likumu pārkāpējiem, pamatojoties uz likumiem un Ministru kabineta noteikumiem.

VID viedoklis uz diskusijas jautājumiem sniegts, ņemot vērā VID kompetenci un nodokļu maksātājiem likuma "Par nodokļiem un nodevām" 15. panta pirmajā daļā noteiktos vispārīgos pienākumus – aprēķināt maksājamo (iemaksājamo) nodokļu summas un noteiktajā termiņā un pilnā apmērā nomaksāt nodokļus un nodevas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Juriste
2. Marts 2012 / 12:21
0
ATBILDĒT
Bet tā jau daudzi juristi dara - katru spriedumeli, kas ir viņiem par labu, uzskata par judikatūru:)Un judikatūrai jau ir spēks:)
izrādās,
2. Marts 2012 / 11:11
0
ATBILDĒT
ka arī šitam tantukam tiesu prakse ir tiesību pamatavots.2.rindkopā pasaka: \"valdes loceklis, JA TAM IR NOTEIKTA ATLĪDZĪBA, atbilstoši likuma \"Par valsts sociālo apdrošināšanu\" 5. pantam ir sociāli apdrošināma persona, savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts šajā gadījumā, kā to nosaka minētā likuma 14. panta divpadsmitā daļa, ir noteiktā atlīdzība.\"

Bet beigās uzvaroši: \"vienreiz vai pat divreiz rajona tiesa ir pateikusi tā un šitā\" (atbalsījusi VID viedokli, tātad nonākusi pie PAREIZA secinājuma)skumji...
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
28. Februāris 2012 /NR. 9 (708)
Aivars Paegle
4
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 9 (708)
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties