28. Februāris 2012 /NR. 9 (708)
Numura tēma
Komercsabiedrību amatpersonu tiesiskais statuss atalgojuma kontekstā
2
Valsts ieņēmumu dienesta viedoklis
Dace Pelēkā
VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece 

Lai arī jautājumi, kas saistīti ar Civillikumā, Komerclikumā vai Darba likumā ietverto normu piemērošanu, nav Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) kompetencē, ievērojot likuma "Par nodokļiem un nodevām" 18. panta pirmās daļas 2. punktā noteikto, VID kā nodokļu administrācijas pienākums ir kontrolēt nodokļu, nodevu, kā arī citu valsts noteikto maksājumu aprēķināšanas un maksāšanas pareizību un atbilstoši minētā likuma 18. panta pirmās daļas 4. punktā noteiktajam piemērot sankcijas nodokļu (nodevu) likumu pārkāpējiem, pamatojoties uz likumiem un Ministru kabineta noteikumiem.

VID viedoklis uz diskusijas jautājumiem sniegts, ņemot vērā VID kompetenci un nodokļu maksātājiem likuma "Par nodokļiem un nodevām" 15. panta pirmajā daļā noteiktos vispārīgos pienākumus – aprēķināt maksājamo (iemaksājamo) nodokļu summas un noteiktajā termiņā un pilnā apmērā nomaksāt nodokļus un nodevas.

Atbilstoši likumam "Par valsts sociālo apdrošināšanu" visas darbības, kas saistītas ar darba ņēmēju kā sociāli apdrošinātu personu reģistrēšanu un sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (turpmāk – obligātās iemaksas) veikšanu, veic darba devējs.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Juriste
2. Marts 2012 / 12:21
0
ATBILDĒT
Bet tā jau daudzi juristi dara - katru spriedumeli, kas ir viņiem par labu, uzskata par judikatūru:)Un judikatūrai jau ir spēks:)
izrādās,
2. Marts 2012 / 11:11
0
ATBILDĒT
ka arī šitam tantukam tiesu prakse ir tiesību pamatavots.2.rindkopā pasaka: \"valdes loceklis, JA TAM IR NOTEIKTA ATLĪDZĪBA, atbilstoši likuma \"Par valsts sociālo apdrošināšanu\" 5. pantam ir sociāli apdrošināma persona, savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts šajā gadījumā, kā to nosaka minētā likuma 14. panta divpadsmitā daļa, ir noteiktā atlīdzība.\"

Bet beigās uzvaroši: \"vienreiz vai pat divreiz rajona tiesa ir pateikusi tā un šitā\" (atbalsījusi VID viedokli, tātad nonākusi pie PAREIZA secinājuma)skumji...
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties