28. Februāris 2012 /NR. 9 (708)
Numura tēma
Par valdes locekļa nodarbinātības formu un garantijām
Uz tiesu praksi raugoties
Dr.iur.
Irēna Kalniņa
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības viceprezidente 

Atbilstoši Komerclikuma 209. pantam sabiedrības pārvaldes institūcijas ir dalībnieku sapulce un valde, kā arī padome (ja tāda ir izveidota). Šobrīd ir aktuāls jautājums ne tikai par valdes locekļa nodarbinātības formu, bet arī par valdes locekļa garantijām.

Darba likuma 3. pants paredz, ka darbinieks ir fiziskā persona, kas uz darba līguma pamata par nolīgto darba samaksu veic noteiktu darbu darba devēja vadībā. Valdes loceklis nav darbinieks klasiskā izpratnē, jo tā personiskā un ekonomiskā atkarība no darba devēja ir nesalīdzināmi mazāka un uz viņu ir piemērojami īpaši noteikumi. Tomēr arī uz valdes locekli ir jāattiecina darba aizsardzības prasības (ieskaitot tiesības uz atpūtu), atsevišķi darba samaksas un darba laika noteikumi, kā to pierāda Augstākās tiesas tiesu prakses apkopojumā ietvertās atziņas un Eiropas Savienības Tiesas (EST) spriedums Ditas Danosas lietā.1

Augstākās tiesas 2010./2011. gada tiesu prakses apkopojumā "Tiesu prakse lietās par individuālajiem darba strīdiem" norādīts2, ka darba līgums, kas noslēgts Darba likuma 44.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties